"אני לא גזען, אני אוהב את העם שלי": בן גביר בפגישת ההמלצות אצל הנשיא

בן גביר לנשיא: "לא גזען, אוהב את העם שלי"

סמוטריץ' נוטה לתיק הביטחון, נתניהו לא מראה התנגדות • סיעות יהדות התורה, הציונות הדתית ועוצמה יהודית המליצו על נתניהו להרכבת הממשלה אצל הנשיא
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בן גביר והרצוג
צילום: צילום: קובי גדעון, לע"מ

שידור חי – חדשות הערב

הנשיא, יצחק הרצוג, נפגש היום (חמישי) עם מפלגת עוצמה יהודית, במסגרת מצעד ההמלצות לקבלת המנדט להרכבת ממשלה. "אנחנו נגד גזענות אבל גם נגד הטרור", אמר בן גביר. ברקע הפגישה, האמירה של הרצוג למפלגת ש"ס על כך שתהיה להם בעיה עם בן גביר בנושא.

נשיא טורקיה רג'פ טאיפ ארדואן בירך היום באיגרת את יו"ר הליכוד בנימין נתניהו על נצחונו וכתב שהוא "מאמין שהממשלה החדשה תמשיך את שיתוף הפעולה בין המדינות בכל התחומים, בדרך שתביא שלום ויציבות לאזורנו״. כפי שפורסם היום בתוכנית בחצי היום בכאן רשת ב, ביהדות התורה דורשים להכניס להסכם הקואליציוני התחייבות לחוקק חוק שמחזיר את האפשרות למנות סגן שר ללא שר מעליו, כלומר סגן שר שהוא בפועל השר.

למעשה, ביהדות התורה להפוך את החלטת בג"ץ שקבע בעבר שסגן שר לא יכול לכהן במעמד שר. בכך מבקשים במפלגה לקבל לידיהם כמה משרדים ולאייש אותם בסגן שר מטעמם וללא שר מעליו, מלבד משרד השיכון שמיועד לגולדקנופף.

יו"ר הציונות הדתית בצלאל סמוטריץ נוטה לבחור בתיק הביטחון בממשלה הבאה - כך פורסם היום בכאן רשת ב. בשבוע האחרון סמוטריץ' נפגש עם אלופים במילואים וכן עם אנשי ביטחון נוספים והתייעץ איתם לגבי כהונה אפשרית שלו במשרד הביטחון.

אתמול אמר יו"ר הציונות הדתית ליו"ר הליכוד לנתניהו בפגישתם שהוא אומנם עדיין מתלבט בין תיקי האוצר והביטחון, אך הוא נוטה לבחור בתיק הביטחון. לדברי גורמים שמעורים בפגישה, נתניהו לא הביע התנגדות לכניסה של סמוטריץ' למשרד הביטחון.

יו"ר הציונות הדתית ימסור את החלטתו הסופית ליו"ר הליכוד, ללא קשר לשאלה אם יו"ר ש"ס אריה דרעי יבחר בתיק האוצר או לא. בין השיקולים של סמוטריץ' לבחירה בתיק הביטחון: סוגיית הטיפול בשטחי סי וההשתלטות הפלסטינית על חלקים מהם באמצעות בנייה לא חוקית, וגם שינוי היחס מכיוון משרד הביטחון ביחס ליישובים ישראלים ביהודה ושומרון שאינם מוסדרים. 

בתוך כך, נשיא המדינה יצחק הרצוג ממשיך היום להיפגש עם נציגי הסיעות השונות ולשמוע מי המועמד עליו הם ממליצים להרכבת הממשלה. נציגי יהדות התורה והציונות הדתית המליצו על נתניהו. בהמשך ייפגש הרצוג עם נציגי ישראל ביתנו, עוצמה יהודית, חד"ש-תע"ל ורע"ם. 

אתמול שמע הנשיא את נציגי הליכוד וש"ס, שהמליצו על יו"ר הליכוד בנימין נתניהו, נציגי יש עתיד שהמליצו על יו"ר מפלגתם, יאיר לפיד, ונציגי המחנה הממלכתי, שבחרו שלא להמליץ על מועמד. מחר צפויים להגיע גם עם נציגי העבודה ונעם.

בשיחה של הנשיא עם ש"ס הוא הזהיר אותם הנשיא מיו"ר עוצמה יהודית איתמר בן גביר. לאחר שכבו המצלמות ונציגי הסיעה סיימו את המלצתם, נשמע הרצוג אומר: "תהיה לכם בעיה עם הר הבית, זה נושא קריטי. יש לכם שותף שכל העולם חרד וגם אמרתי לו את זה, זה לא לפרסום אני לא רוצה לעשות צרות".

בן גביר פרסם את תגובתו להקלטה ואמר: "הנשיא ואני משוחחים רבות והוא ציין לא פעם כי דעותיי סחפו מאות אלפים במדינה והוא בטוח שאם אדבר עם העולם יבינו שאינני מכליל את כל הערבים". עוד הוסיף כי בעקבות שיחות אלו התחיל להיפגש עם דיפלומטיים כדי להסביר את עמדות מפלגתו בעולם.

הפופולריים