שקד בריאיון ראשון מאז ההפסד בבחירות: "בליכוד אמרו שהם מאוד רוצים שנרוץ"

שקד בריאיון: "בליכוד אמרו שהם רוצים שנרוץ"

שקד חשפה את פרטי המגעים שניהלה עם הליכוד והתייחסה לעתידה בריאיון ראשון מאז ההפסד בבחירות. "אני רואה בזה פסק זמן של 4-3 שנים", אמרה | צפו
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
איילת שקד
צילום: איילת שקד

יו"ר הבית היהודי איילת שקד חשפה את פרטי המגעים שניהלה עם הליכוד ואמרה כי טרם הבחירות סיכמה עם מפלגתו של בנימין נתניהו שאם גוש הימין לא יגיע ל-61 מנדטים ויפסיד, הליכוד לא תטיל עליה את האחריות לכישלון. בריאיון ראשון מאז ההפסד בבחירות, שפורסם הערב (רביעי) בחדשות הערב, טענה שקד כי בשיחה עם חבר הכנסת יריב לוין הוא הבהיר לה כי בליכוד חושבים שהמשך ההתמודדות שלה חרף הסקרים שניבאו כי לא תעבור את אחוז החסימה היא החלטה טובה.

"לא ביקשתי שום דבר ולא הבטיחו לי כלום. הם ראו שאם אנחנו לא רצים - רוב האנשים הולכים למחנה הממלכתי", הוסיפה שקד. השרה היוצאת הביעה חוסר אמון שהממשלה הבאה תקיים את הבטחותיה כמו הסדרת חומש, הקמת אביתר ופינוי חאן אל אחמר.

שקד התייחס לעתידה: "אני רואה בזה פסק זמן של שלוש-ארבע שנים ואני בהחלט חושבת שאחזור". היא הבהירה כי לא תחזור לשתף פעולה עם נפתלי בנט. "את השותפות הפוליטית סיימנו", הדגישה.

שקד ספגה מפלה בבחירות כשהצליחה להשיג 1.19% מהקולות בלבד והייתה רחוקה מאחוז החסימה. הליכוד קיבלה 32 מנדטים, יש עתיד 24, הציונות הדתית, שהפכה למפלגה השלישית בגודלה, 14 מנדטים. מרצ לא עברה את אחוז החסימה, ולראשונה נותרה מחוץ לכנסת.  

הפופולריים