המו"מ החל: האולטימטום של סמוטריץ' לנתניהו

המו"מ החל: האולטימטום של סמוטריץ' לנתניהו

יו"ר הציונות הדתית דורש את תיק הביטחון או האוצר ופסקת התגברות מורחבת • יו"ר עוצמה יהודית ומפכ"ל המשטרה מתקרבים: לחיצות ידיים נרשמו בין השניים • ראשי יהדות התורה מתרכזים בהבטחות לבוחרים
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
כנסת, בחירות 2022, משכן הכנסת
צילום: צילום: פלאש 90

האולטימטום של סמוטריץ': במהלך השיחות להקמת הממשלה, דרש היום (ראשון) יו"ר הציונות הדתית, את תיקי הביטחון או האוצר. לדבריו, "אתפשר רק על אחד מהשניים". בנוסף הוא ביקש פסקת התגברות מורחבת וברוב רגיל, לעומת נתניהו שדורש רוב של 61 חברי כנסת.  


בתוך כך, בחודשים האחרונים חלה התחממות מסוימת ביחסים בין השר המיועד לביטחון הפנים, איתמר בן גביר, ובין המפכ"ל קובי שבתאי. שתי לחיצות ידיים נרשמו בין השניים, האחרונה בזירת הפיגוע במחסום שועפט לפני חודש והראשונה מחוץ לדיון בוועדת החוקה בכנסת לפני כמה חודשים. בן גביר מצדו נזהר לאחרונה מלתקוף את המפכ"ל והתמקד בשר הנוכחי לביטחון הפנים, עמר בר לב.


בסביבת המפכ"ל אומרים כי יעבוד בהרמוניה עם כל שר, כפי שעשה עם השר הנוכחי מהשמאל וקודמו מהימין. עוד דווח ששבתאי עדיין שואף לקבל מהממשלה הארכה של שנה נוספת, לאחר תום כהונתו בעוד שנה.

ראשי יהדות התורה, יצחק גולדקנופף ומשה גפני, אמרו לנתניהו כי בראש הדרישות של מפלגתם בממשלה החדשה - הגדלת תקציבי החינוך החרדי ופתרונות דיור. בנוסף, מועצת גדולי התורה של אגודת ישראל אמרה הערב בישיבה עם חברי כנסת: חייבים לעמוד בהבטחות לבוחרים בנושא תקצוב החינוך החרדי ופתרונות דיור.

הפופולריים