מנסור עבאס לא שולל ישיבה בקואליציית נתניהו

מנסור עבאס לא שולל ישיבה בקואליציית נתניהו

הדרישה של בן גביר לשינוי במשרד לביטחון פנים • יו"ר הליכוד ייפגש מחר עם כל ראשי מפלגות הימין-חרדים • סביבת נתניהו: לא מתכוון להיפגש עם ראשי הגוש השני • דרעי תועד לוחש לרב הראשי: "יש קרב גדול על תיק הדתות, השם ירחם" • דגל התורה: לא ניקח תפקידי שרים
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
עבאס נתניהו
צילום: צילום: יונתן זינדל ואוליבייה פיטוסי, פלאש 90

בדרך לממשלת נתניהו השישית: ברע"ם מעוניינים להמשיך ליישם את התוכנית למיגור הפשיעה בחברה הערבית. בריאיון היום (שבת) ליערה שפירא וסולימאן מסוודה בתוכנית הכול פוליטי, יו"ר המפלגה חבר הכנסת מנסור עבאס לא שלל ישיבה בממשלת נתניהו. "רוצה להשפיע לטובת החברה הערבית", הסביר עבאס.

צפו בריאיון עם ח"כ מנסור עבאס


דגל התורה: לא ניקח תפקידי שרים

יו"ר ש"ס, אריה דרעי, נתפס הערב לוחש לרב הראשי יצחק יוסף בנושא המשא ומתן הקואליציוני: "יש מלחמה גדולה על משרד הדתות, השם ירחם". אחרי שיו"ר רשימת יהדות התורה משה גפני שקל לדרוש את תיק השיכון במשא ומתן, במפלגתו דגל התורה הוחלט, בהיוועצות עם המנהיג הרוחני הרב גרשון אדלשטיין, כי הקו של אי לקיחת תפקידי שרים בממשלה יימשך. "חברי הכנסת של התנועה יכהנו בתפקידים בכירים אחרים, יו"ר ועדות וסגני שרים, וילחמו בכל כוחם בנושא מצוקת הדיור, נושא החינוך ובנושאים נוספים העומדים על סדר יומה של היהדות החרדית", מסרו במפלגה.


יו"ר הליכוד בנימין נתניהו יקיים מחר פגישות עם כלל ראשי המפלגות של גוש הימין-חרדים. בחדשות השבת בכאן 11 פורסם היום כי בסביבת נתניהו אומרים שהוא אינו מתכוון להיפגש עם ראשי הגוש השני. עוד פורסם כי בן גביר מבקש סמכויות נרחבות במשרד לביטחון הפנים, בין השאר שליטה ישירה על תקציב המשרד.


בליכוד מעוניינים בין השאר להטיל את תיק האוצר על מפלגה אחרת, כנראה בשל המשבר הכלכלי שמצוי במדינה. בתוך כך, יו"ר ש"ס כבר נפגש עם נתניהו וצפוי לקבל זכות ראשונים לבחירת התיקים. בסביבות נתניהו לא רוצים לעשות שימוש נרחב בחוק הנורווגי.

חבר הכנסת מיכאל מלכיאלי ממפלגת ש"ס אמר היום ליפעת גליק בתוכנית הזמן הירוק בכאן 11 כי החלטת הממשלה הראשונה תהיה הורדת מס על מוצרי החד פעמי והשתייה המתוקה. עוד אמר כי "נוביל מימון של מיליארד שקלים מתקציב המדינה לטובת תלושי מזון למיעוטי יכולת בחברה".


מלכיאלי טען כי שר האוצר אביגדור ליברמן העלה את מיסים כדי לפעול נגד ציבור ספציפי ועל פי דוח שהגיע לוועדת הכספים של הכנסת, המס על השתייה המתוקה לא הניב פירות והעשיר את קופה המדינה על חשבון הצרכנים. 

"הפעולה הראשונה לטיפול בנושא איכות הסביבה היא לא לרוץ לאדם הקטן ולהפיל עליו מיסוי", אמר חבר הכנסת. לדבריו יש פתרונות אחרים לשיפור איכות הסביבה כמו לתת את הדעת אם לפנות מפעלים מזהמים ולשנות להם הרגלי צריכה וגם לעודד קניית רכבים חשמליים.

השתתפו בהכנת הידיעה: מיכאל שמש, עקיבא ווייס ויפעת גליק

הפופולריים