גנץ לארדואן: "מודה על הפעילות להצלת יהודים וישראלים במדינה"

גנץ: לפעילות הטורקית נגד טרור משמעות רבה
שר הביטחון הודיע על חידוש יחסי הביטחון הרשמיים בין המדינות בפגישה עם מקבילו הטורקי
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
-
צילום: -

שר הביטחון בני גנץ נפגש היום (חמישי) עם נשיא טורקיה רג'יפ טאיפ ארדואן. בפתח הפגישה הודה גנץ לנשיא הטורקי על "הפעולות שעשו ועושות סוכנויות הביטחון הטורקיות למען הצלת חיי ישראלים ויהודים מהקהילה המקומית בטורקיה". גנץ הדגיש כי "לפעילות הזו מול הטרור יש משמעות רבה ליכולת לחזק את שיתוף הפעולה ולחדש את יחסי הביטחון הרשמיים בין המדינות".

מלשכת גנץ נמסר כי בפגישה דנו השניים בשורה של סוגיות אסטרטגיות, ובמחויבות שתי המדינות לפעול למען יציבות, שגשוג וביטחון במזרח התיכון ובמזרח הים התיכון.

מוקדם יותר, גנץ נפגש עם מקבילו הטורקי חולוסי אקאר. בהצהרה משותפת עם שר ההגנה אקאר אמר גנץ כי השניים סיכמו "להתחיל בפעילות שוטפת של הדרגים המקצועיים בכדי לחזור בהדרגה לשגרת עבודה משותפת בהיבטי הביטחון". כעת נפגש גנץ עם הנשיא הטורקי רג'יפ טאיפ ארדואן. 

בהמשך אמר גנץ כי הוא מודה לטורקיה על פעולתה להסיר איומים על חייהם של אזרחים ישראליים. והוסיף כי הוא "אמין שאפשר לעשות עוד הרבה על מנת להקטין את השפעתם של גורמים המבצעים פעולות טרור מול אזרחים. אני בטוח גם שחיזוק היחסים בין המדינות יוכל להיות בעל השפעה חיובית על הזירה הפלסטינית וזירות נוספות". 

גורם ביטחוני בכיר ביקר בטורקיה בחודש שעבר בפגישה חשאית עם גורמים טורקיים והוחלט להניע את הפגישות הביטחוניות, שהתקיימו היום. "אנחנו לא רצים לחיבוק אינטימי מדי עם הטורקים, הכל נבחן בקפידה", אמר הגורם הביטחוני. לדבריו בשלב זה לא צפויות עסקאות ביחטחונית בין ישראל לטורקיה וכי "אנחנו מבינים את המורכבות וההיבט הפוליטי והאידיאולוגי של ארדואן - אשר בבסיסו עוין את מדינת ישראל". 

הפופולריים