יממה לפני חתימת ההסכם: החלה הפקת הגז מאסדת כריש

יממה לפני החתימה: החלה הפקת הגז מאסדת כריש

גז ראשון הופק בהצלחה ונערכים בימים הקרובים להזרמות בצינורות אל החוף. "הפרויקט מהווה נקודת ציון משמעותית עבור ישראל והאיזור"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אסדת כריש
צילום: מיכה בננו לעמ

חברת האנרגיה אנרג'יאן הודיעה היום (רביעי) כי גז ראשון הופק בהצלחה מאסדת הגז כריש. הדבר מהווה נקודת ציון משמעותית בקידום חזון התחרות במשק הגז הישראלי ובהגדלת בטחון אספקות האנרגיה והעצמאות האנרגטית של ישראל. 

הגז הופק מבאר הנקרא "כריש מרכז 2" וזרם הגז בו הולך וגובר, באופן יציב. במקביל לשאיבת הגז, מתקדמות ההכנות להזרמת הגז דרך צינורות אל חופי הים, ומכירתו ללקוחותיה של אנרג'יאן כבר בימים הקרובים. באר "כריש מרכז 1" צפוי להיפתח בעוד שבועיים ואחרי באר "כריש מרכז 3".

שר החוץ הלבנוני עבדאללה בו-חביב התראיין לערוץ אל ג'זירה וסיפר כי אין ללבנון בעיה עם תחילת הפקת הגז מאסדת כריש. "הגענו להסכם ואנרג'יאן יכולה להוציא גז מכריש", אמר בו-חביב. עוד אמר כי המתווך האמריקני עמוס הוכשטיין צפוי להעביר מחר לנשיא לבנון מישל עון את המסמך הסופי להסכם. 

מנכ"ל אנרג'יאן מתיוס ריגס אמר כי "מבטיח תחרות למשק הגז הישראלי ואנרגיה נקיה, במחירים נוחים, שיסייעו להחליף את הפקת החשמל באמצעות פחם". עוד הוסיף שהפקת הגז צפויה להגביר קצב ונרכים לעוד פרוייקטים נוספים למציאה ופיתוח. 

אנרג'יאן היא חברה ציבורית בריטית שעוסקת בחיפוש והפקה של גז טבעי בישראל, יוון, הים התיכון והים הצפוני. היא נכנסה לשוק הישראלי ב-201 עם רכישת רשיונות פיתוח למאגרים כריש ותנין במטרה לייצר תחרות במשק גז הישראלי.  

הפופולריים