למרות התמיכה במחבלים: לפיד מסרב להתחייב שלא יישען על קולות חד"ש-תע"ל

ההתייקרות וההישענות על הערבים: לפיד בריאיון
רה"מ גינה את תמיכת תומא סלימאן במחבלים בשכם: "דברים איומים, בלתי נסלח"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
לפיד בריאיון למיכל רבינוביץ'
צילום:

ראש הממשלה יאיר לפיד מסרב להתחייב שלא יישען על קולות חד"ש-תע"ל, למרות התמיכה של חברת הכנסת עאידה תומא סלימאן במחבלים משכם. בריאיון למיכל רבינוביץ', שישודר הערב (רביעי) בחדשות הערב בכאן 11, הבהיר לפיד כי המפלגה הערבית לא תהיה בממשלה, אך התעלם מהשאלה.

הריאיון המלא עם רה"מ יאיר לפיד

"זה דברים איומים ואני מגנה אותם בכל תוקף, זה בלתי נסלח. היא דיברה נגדנו, נגד פעולות של הממשלה שלנו. אם צריך אחליט מחר עוד פעם את אותן פעולות. מגנה את הדברים שלה בכל תוקף", הוסיף ראש הממשלה

לפיד התייחס להסכם המורים, שנטען כי אינו חוקי, על פי פרסום בכאן חדשות ולתקצובו: "אנחנו צריכים לממן את הסכם המורים כי צריך לשלם למורים את מה שמגיע להם ושהתלמידים ילכו לבית הספר. אנחנו נביא את הכסף מעודפי תקציב ומרזרבה לקניות. לא ייפגע אף תקציב חברתי". 

ראש הממשלה נשאל בעניין הסיכולים הממוקדים ביהודה ושומרון במסגרת מבצע "שובר הגלים" בצפון השומרון. "מנתונים אחרונים נמנעו בחודשים האחרונים 370 פיגועים נגד אזרחים ישראלים. הם לא נמנעו מעצמם, הם נמנעו כי הצבא, שב"כ, מערכת הביטחון, ימ"מ, מג"ב, ממשלת ישראל דאגו שהם יימנעו. אמרנו לפלסטינים – 'אם אתם לא תהיו, אנחנו נהיה'".

לבסוף דיבר לפיד על רעייתו, שנטשה שידור בזמן שידור חי לאחר שנשאלה על שירותו הצבאי. "ליהיא באה לריאיון על הפרא-אולימפים שזה נושא שנורא קרוב לליבה, ושאלו אותה המון שאלות על שרה נתניהו. היא לא מוכנה ללכלך על אף אחד, היא הרגישה מותקפת. היא באה הביתה עם דמעות, שעיתונאים ישאלו את עצמם אם זה הישג עיתונאי לגרום לאשתי לבכות".

הפופולריים