פרסום ראשון: הצעד של לפיד למניעת ביטול ההסכם עם המורים

הצעד של לפיד למניעת ביטול ההסכם עם המורים

רה"מ מתכנן קיצוץ רוחבי של מיליארדים במשרדי הממשלה לפני הבחירות. "בסביבת לפיד מסרו: פועלים שהקציץ יגיע מעודפי התקציב, הכי חשוב - שלא יהיו שביתות" • בריאיון לכאן רשת ב אמר לפיד כי ההסכם עם המורים חוקי בעיניו • בעבודה הודיעו שיצביעו נגד היוזמה
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
כיתה, בית ספר
צילום: צילום: נתי שוחט, פלאש 90

ראש הממשלה יאיר לפיד מקדם קיצוץ רוחבי של מיליארדי שקלים במשרדי הממשלה לפני הבחירות כדי למנוע את ביטול ההסכם עם המורים. כך פורסם הבוקר (שלישי) בתוכנית "סדר יום" בכאן רשת ב. בסביבת לפיד הגיבו לפרסום ומסרו: "מדובר בקיצוץ טכני, ואנחנו פועלים שהוא יגיע מעודפי התקציב ולא ניגע כמובן בתקציבים החברתיים. הכי חשוב - לא יהיו שביתות, הילדים ילכו לבית הספר, והמורים יקבלו את מה שמגיע להם".

 

ממשרד ראש הממשלה נמסר: "מדובר בקיצוץ מותנה לשנה הבאה, שיבוטל עם העברת תקציב המדינה לשנת 2023. ישנם עודפים שנשתמש בהם בתקציב הבא ואנחנו נדאג ששירות חברתי לאזרח לא ייפגע, להיפך, האזרחים רק ירוויחו מזה והמורים יקבלו את הכסף שמגיע להם". מפלגת העבודה הודיעה שתצביע נגד יוזמת הקיצוץ הרוחבי של לפיד: "אכזרי ומיותר".

ראש הממשלה התייחס הבוקר לפרסום בכאן חדשות אמש על כך ששר האוצר ושרת החינוך אישרו את הסכם השכר עם המורים תוך שהם עוקפים את הייעוץ המשפטי. "אנחנו צריכים לסגור את המקורות התקציביים להסכם", הוא אמר. "בוודאי שלחצתי והייתי חלק מהמאמץ. ההסכם הזה בעיניי חוקי, אם נצטרך לעשות פה ושם תיקונים, נעשה אותם".

אמש פורסם בחדשות הערב כי מכתב חריף של היועץ המשפטי של של משרד האוצר חשף כיצד אושר הסכם השכר החדש עם המורים, שנחתם בשבוע שעבר. על פי הפרסום, היועץ המשפטי אסי מסינג מאשים את שר האוצר אביגדור ליברמן ואת שרת החינוך ד"ר יפעת שאשא-ביטון כי פעלו באופן תקדימי ובלי שום סמכות בחוק כשחתמו על ההסכם עם יפה בן-דויד והסתדרות המורים.

האזינו לריאיון עם ראש הממשלה יאיר לפיד

הפופולריים