רה"מ לפיד: בפעילות צה"ל בשכם חוסל אחד ממנהיגי "גוב האריות"

לפיד אישר: אחד מבכירי "גוב האריות" חוסל בשכם

רה"מ בריאיון לכאן רשת ב: "חד"ש-תע"ל לא תהיה חלק מהקואליציה. הייתי שמח לשבת עם הליכוד, עם נתניהו לא נשב" • לפיד הגיב לפרסום בכאן חדשות על ההסכם עם המורים, וסתר את עמדת הייעוץ המשפטי: "בעיניי ההסכם חוקי"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ראש הממשלה יאיר לפיד, 06.10.22
צילום: צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

ראש הממשלה יאיר לפיד אישר הבוקר (שלישי) בריאיון לאריה גולן בכאן רשת ב כי אחד ממנהיגי קבוצת הטרור "גוב האריות" חוסל בפעילות צה"ל בשכם הלילה. "זו פעולה מורכבת, הם צריכים לדעת שאנחנו נגיע לכל מקום. ישראל לא תהיה מורתעת לעולם מלפעול למען ביטחונה", אמר לפיד בתוכנית "הבוקר הזה".

הריאיון המלא עם ראש הממשלה יאיר לפיד בכאן רשת ב

ראש הממשלה התייחס לפרסום בכאן חדשות אמש על כך ששר האוצר ושרת החינוך אישרו את הסכם השכר עם המורים תוך שהם עוקפים את הייעוץ המשפטי. "אנחנו צריכים לסגור את המקורות התקציביים להסכם", הוא אמר. "בוודאי שלחצתי והייתי חלק מהמאמץ. ההסכם הזה בעיניי חוקי, אם נצטרך לעשות פה ושם תיקונים, נעשה אותם".

לפיד חזר על הבטחתו שלא לשבת עם נתניהו. "הייתי שמח לשבת עם הליכוד, אבל לא איתו". ראש הממשלה שלל גם ישיבה עם חד"ש תע"ל והוסיף: "הם לא יישבו בממשלה, ולא יהיו חלק מהקואליציה. אמרתי את זה כבר אלף פעם, גם הם אומרים את זה". 

על הקמפיין של שר הביטחון בני גנץ עם הסיסמה "ראש הממשלה בביטחון", הוא אמר: "יש מעט אנשים שהגיעו עם כל כך הרבה ניסיון כמו שלי. ראש ממשלה זה תפקיד מורכב שבנוי מביטחוני, כלכלי, מדיני וצריך לעבוד טוב עם אנשים. אני לא מתכוון להיכנס להתכתשויות. בני גנץ הוא שר ביטחון טוב, אנחנו עובדים טוב ביחד ומגיע לעם ישראל שגם בתקופת בחירות, ראש ממשלה ושר הביטחון לא יריבו ברדיו". 

בוחרים שלא לבחור | האזינו לעוד יום

ראש הממשלה התייחס גם ללחץ האוקראיני לקבל אמצעי לחימה בעקבות המלחמה מול רוסיה. "ישראל עומדת לצד אוקראינה, בזירה המדינית היינו הכי ברורים שאפשר, אבל חלק מהתפקיד שלי הוא לשמור על האינטרסים הביטחוניים של ישראל. אני לא יכול להפקיר את הביטחון הישראלי", אמר.

על פי נתוני סקר כאן רשת ב שפורסם אתמול, מפלגתו של לפיד, "יש עתיד", יורדת במנדט ל-24. נתניהו שומר על 31 מנדטים, בעוד המחנה הממלכתי של בני גנץ עומדת על 12 מושבים, והציונות הדתית של סמוטריץ' ובן גביר נחלשת במנדט ל-13. 

בסוגיית ההתאמה לראשות הממשלה, ראש הממשלה המכהן יאיר לפיד מצמצם פערים מבנימין נתניהו. 43% ציינו כי הם מעדיפים את נתניהו כראש ממשלה, לעומת 36% שהעדיפו את לפיד. זאת, לאחר שבסקר הקודם 44% היו מעדיפים את נתניהו כראש ממשלה, ואת 32% לפיד.            

וגם בקרב שבין נתניהו לגנץ נרשם צמצום משמעותי של הפערים. 40% העדיפו לראות את נתניהו בתפקיד, 31% ציינו ששר הביטחון מתאים יותר לתפקיד ראש הממשלה לעומת ראש האופוזיציה. זאת, לעומת הסקר הקודם, שגילה כי 45% ענו שנתניהו מתאים יותר לתפקיד ורק 26% ענו שיצביעו גנץ.

הפופולריים