נתניהו: בן גביר יהיה שר בממשלתי

נתניהו: בן גביר יהיה שר בממשלתי

יו"ר הליכוד הבהיר בריאיון שהציונות הדתית תהיה שותפה מלאה בממשלת ימין: כל מי שיבחר מהמפלגה יוכל להיות שר • יו"ר הכנסת לוי ייכנס את ועדת הכספים בלי אישור האופוזיציה
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בן גביר, כנסת
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

נתניהו התארח היום (ראשון) בוועידות הבחירות של "עכשיו 14" והצהיר כי אם ייבחר לראשות הממשלה, איתמר בן גביר יהיה שר. כשהמראיין שאל אותו אם איתמר בן גביר יהיה שר בממשלתו, ענה: "בהחלט יהיה, כל אחד יהיה. הוא יהיה, ומי שיבחרו כמובן מהציונות הדתית אבל אני מניח שהוא ייבחר".

בנוסף, נתניהו הפריח את השמועות שסמוטריץ' יקבל את תיק הביטחון וציין כי "התיקים המרכזיים יהיו בידי הליכוד". 

שבוע וחצי לפני הבחירות - הקואליציה והאופוזיציה מתעמתות גם בכנסת. יו"ר הכנסת מיקי לוי הודיע על כינוס ועדת הכספים לצורך אישור העברות תקציביות למשרדי הממשלה השונים, ללא הסכמת האופוזיציה - כך דווח היום (ראשון) בתוכנית בחצי היום בכאן רשת ב.

הנוהל הקיים בזמן פגרת בחירות מחייב הסכמות בין הקואליציה לאופוזיציה. מעבר לכך, קיימת הוראה של הייעוץ המשפטי לכנסת שלא לבצע העברות תקציביות בוועדה בשבועיים שלפני הבחירות.

נציג הליכוד בוועדת ההסכמות, חבר הכנסת יואב קיש, תקף את יו"ר הכנסת על ההתעלמות מהנוהל ומעמדת היועצת המשפטית לכנסת. במכתב תגובה יו"ר הכנסת הסביר כי מספר ההעברות שיועלו להצבעה צומצם משמעותית לעומת בקשת הקואליציה המקורית, ואושרו רק ההעברות הדחופות בעיניו. מקורבים ליו"ר הכנסת הוסיפו שעד מועד כינוס הוועדה ייעשה מאמץ לצמצם את מספר ההעברות עוד יותר. 

הפופולריים