נתניהו, בן-גביר וסמוטריץ' משתלטים על השיח – ומתכתשים ביניהם

הקרב של נתניהו, בן גביר וסמוטריץ' בדרך לקלפי

מצאת שמחת תורה השתלטו שלושת מנהיגי הימין על מערכת הבחירות, התנחלו בלב השיח הפוליטי בתקשורת וברשתות - ולא הפסיקו להתכתש בינם לבין עצמם
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
סמוטריץ', נתניהו, בן גביר
צילום: צילום: שריה דיאמנט, פלאש 90

ההקפות השניות לפני שבוע סימנו את תחילתן האמיתית של הבחירות החמישיות. בתוך שלל הריקודים, במה אחת בכפר חב"ד הפכה ליריית הפתיחה של הקרב - אולי האמיתי של הבחירות האלה. ראש האופוזיציה נתניהו הוזמן לברך את הקהל, אבל על הבמה כבר היה מספר שתיים במפלגת הציונות הדתית, איתמר בן גביר.

נתניהו, שלא רצה להבריח את אותם מצביעי ימין רכים, עשה הכול כדי שלא להצטלם לצידו של בן גביר, גם במחיר הורדתו מהבמה לפני שהוא, נתניהו, עולה. נתניהו, שהואשם שהוא מעדיף את גנץ במקומו של בן גביר, רץ להבהיר: "גנץ הוא לא ימין. אני הולך להקים ממשלת ימין ואני לא הולך לוותר על אף אחד מאנשי הציונות הדתית כדי לקבל איזו כתבה בעיתון הארץ. זה לא אני". 

זאת לא הייתה הפעם היחידה בשבוע הבחירות המקוצר הזה שנתניהו נגרר על ידי מפלגת הציונות הדתית. רגע אחרי החג, סמוטריץ' הציג את הרפורמה המשפטית שהוא ידרוש, תנאי לכניסתו לממשלה הבאה: רוב לפוליטקאים בוועדה לבחירת שופטים, וביטול סעיף המרמה והפרת האמונים. יחד עם ההצגה של התוכנית הוא הבהיר: "נוודא שזה לא ישפיע על משפט נתניהו". 

לפיד, גנץ וסער תקפו: הינה תוכנית נתניהו הגדולה, לבטל את הסעיף בחוק שיוביל בסופו של דבר לסיום משפטו. נתניהו מצידו הגיב בטקס של התאחדות התעשיינים השבוע: "אני הרבה פעמים נתקל בחברים שרוצים לעזור לי יותר ממה שאני צריך, וזו דוגמה לכך. אני לא מתכוון לבטל שום דבר, ואני לא מתכוון להחיל רטרואקטיבית שום דבר". 

הציונות הדתית הייתה דומיננטית עד כדי כך השבוע שאפילו גנץ, שר הביטחון, מצא את עצמו בקרב מול בצלאל סמוטריץ' על תפקיד תיק הביטחון. בריאיון לאריה גולן בתוכנית הבוקר הזה בכאן רשת ב גנץ גיחך כשנשאל על הרצון של סמוטריץ' לקבל את התיק. 

וכשסמוטריץ' ובן גביר גוררים את נתניהו ואפילו את גנץ לעימותים, מה הפלא שבסקר כאן חדשות שפורסם השבוע הציונות הדתית העבירה אליה מנדט מהליכוד, ונמצאת על 14 מנדטים - הכי הרבה שהיו לה. נתניהו רגיל להיות בסוף קמפיין בחירות זה ששותה את המנדטים - ולא זה ששותים לו. הפעם הוא נאלץ לראות איך הציונות הדתית שותה לו בקשית את המנדטים. 

הפופולריים