נתניהו פונה לחרדים: הגבירו את המתקפות על גנץ

נתניהו פונה לחרדים: הגבירו את המתקפות על גנץ

יו"ר הליכוד מסמן את יו"ר המחנה הממלכתי מחשש לחיבור בין הצדדים • גם הקרב הפומבי בין השניים עולה מדרגה - נתניהו הצהיר שלא יישב בממשלה עם גנץ. שר הביטחון הכריז בתגובה כי לא יקיים עמו משא ומתן • הדרישות של הליכוד לוועדת הבחירות: צילום ספירת הקולות ונציג משטרה שיפקח על אי סדר בקלפיות
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנימין נתניהו ובני גנץ
צילום: צילום: יונתן זינדל ואבשלום ששוני, פלאש 90

12 ימים לבחירות: הקרב בין יו"ר הליכוד בנימין נתניהו ליו"ר המחנה הממלכתי ושר הביטחון בני גנץ עולה מדרגה. היום (חמישי) פורסם בחדשות הערב בכאן 11 כי בליכוד מבקשים מהחרדים להגביר את המתקפות על שר הביטחון. 

נתניהו, שחושש מהיחסים הידידותיים בין גנץ למפלגות החרדיות, רוצה לייצר חיץ בין הצדדים ביום שאחרי הבחירות. בליכוד דואגים לא רק מממשלה שירכיב גנץ או יהיה בה חלק, אלא משיתוף פעולה פוליטי עם ש"ס ויהדות התורה. 

בתוך כך, היום המתיחות בין הצדדים החריפה כשנתניהו הכריז כי גנץ לא יהיה חלק מאף ממשלה שירכיב. בתגובה גנץ הצהיר הערב: "לא אשב עם נתניהו בשום תרחיש ולא אקיים איתו משא ומתן. מצפה מלפיד ויתר ראשי מפלגות הקואליציה להתחייב שינהגו באותו האופן ולא ינהלו משא ומתן ישיר או עקיף דרך חברים ואנשי עסקים עם נתניהו". 

ברקע, תנועת הליכוד פנתה היום לוועדת הבחירות בדרישות שונות שנוגעות לפיקוח על ההצבעה, במה  שנראה כמו הכנת הקרקע לעתירות שיבואו אחרי פרסום תוצאות הבחירות. בליכוד דרשו שספירת הקולות תצולם ושנציג במשטרה יעמוד בקשר עם המפלגות, במקרה של התפרעויות בקלפיות. בעקבות אותה פנייה התקיים דיון בוועדת הבחירות, בו אמר השופט יצחק עמית כי הוא מקווה שלא מדובר בניסיון מראש לעשות דה לגיטימציה לתוצאות הבחירות. 

הפופולריים