שיא מנדטים לציונות הדתית, שפל לליכוד - ומי הכי מתאים להיות רה"מ? תוצאות סקר כאן חדשות

סקר כאן חדשות: שיא לציונות הדתית, שפל לנתניהו

שבועיים לבחירות, על פי סקר כאן חדשות נתניהו יורד למספר המנדטים הנמוך ביותר במערכת הבחירות האחרונה • סמוטריץ' ובן גביר מתחזקים על חשבון הליכוד לנתון שיא •. לפיד וליברמן מתחזקים • וגם – מי מוביל בשאלת ההתאמה לראשות הממשלה? תוצאות המלאות
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנימין נתניהו ובצלאל סמוטריץ'
צילום: צילום: אבשלום ששוני, פלאש 90

פחות משבועיים ליום הבחירות 2022: לפי סקר כאן חדשות שמתפרסם הערב (שלישי) עולה כי הליכוד ובנימין נתניהו נחלשים. הליכוד יורדת ל-31 מנדטים - התוצאה הנמוכה ביותר בסקרי כאן חדשות במערכת הבחירות הנוכחית. יש עתיד, לעומת זאת, מתחזקת במנדט מהסקר הקודם, ונמצאת על 25 מנדטים.


הציונות הדתית, העבירה אליה עוד מנדט מהליכוד ונמצאת על 14 מנדטים - הכי הרבה שהיו לה בסקרי כאן חדשות. המחנה הממלכתי בראשות בני גנץ - ממשיכה להיחלש, ונמצאת על 11 מנדטים. ש"ס עם 8, יהדות התורה עם 7.

זה הזמן לנסות לחזות את תוצאות הבחירות – בואו להשתתף בתחזית המדד

ישראל ביתנו של ליברמן מצליחה להעביר אליה מנדט על חשבון גנץ, ולגדול ל-7 מנדטים. העבודה נשארת עם 5 מנדטים. מרצ רושמת ירידה, בשל העלייה של לפיד, ועומדת רק על 4 מנדטים. שתי המפלגות הערביות, רע"מ וחד"ש-תע"ל, כל אחת עם 4 מנדטים.

מתחת לאחוז החסימה

מבין הרשימות שנמצאות מתחת לאחוז החסימה, בל"ד מתחזקת קלות לשני אחוזים מהקולות. הבית היהודי של שקד עם 1.9% מהקולות. המפלגה הכלכלית של ירון זליכה עם 1.8% מקולות המצביעים.

תמונת הגושים

הליכוד אומנם נחלשת, אבל גוש נתניהו - עדיין עם 60 מנדטים. מנדט אחד עובר מהליכוד לסמוטריץ' ובן גביר. ממשלת לפיד התיאורטית - עם 56 מנדטים, ועוד 4 מנדטים לחד"ש-תע"ל.

מי מתאים להיות ראש ממשלה?

אבל עד כמה בכלל הציבור רוצה מי מהשניים כראש ממשלה? שבועיים לבחירות - שאלנו בסקר: את מי הייתם מעדיפים לראות בתפקיד, את נתניהו או את לפיד? 44% היו מעדיפים את נתניהו כראש ממשלה, רק 32% ענו לפיד - וזו תוצאה נמוכה מזו שיו"ר יש עתיד קיבל בסקרים קודמים של כאן חדשות. כלומר, למרות עליית המנדטים ליש עתיד, גוש השמאל-מרכז לא לגמרי מתייצב מאחורי הדרישה של לפיד להמשיך בתפקידו.

ערכנו גם השוואה נוספת - בין נתניהו כראש ממשלה, לבין גנץ באותו תפקיד. 45% ענו שנתניהו מתאים יותר לתפקיד. רק 26% ענו שיצביעו גנץ.

הסקר נערך היום על ידי מכון קנטר, ה-18 באוקטובר, במדגם שכלל 651 גברים ונשים בגילי 18 ומעלה. הסקר בוצע בדגימה אינטרנטית וטלפונית, כולל מגזר ערבי. מספר האנשים שהתבקשו לענות על הסקר: 3,987, טעות הדגימה - 3.8+

הפופולריים