סקר מכאן 33: רוב בחברה הערבית מרוצים מההסכם עם לבנון

סקר: רוב בחברה הערבית מרוצים מההסכם עם לבנון

תוצאות הסקר העלו גם כי בציבור הערבי לא מרוצים מתפקוד המפלגות, הערביות והיהודיות, בענייני החברה הערבית • כ-60% התנגדו להמלצה על מועמד לראשות ממשלה שתומך בלהט"ב
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בחירות בחברה הערבית, ערבים
צילום: צילום: רועי אלימה, פלאש 90

סקר עומק ראשון בחברה הערבית, שפורסם אמש (ראשון) בחדשות ערוץ "מכאן 33", ונערך על ידי מכון סטטנט, מעלה כי יותר מ-75% תומכים בהסכם עם לבנון. עוד עולה שרוב בחברה הערבית מתנגד להמלצה על מועמד לראשות הממשלה שתומך בלהט"ב. להחלטה אין קשר למידת הדתיות של הנסקר.השאלה הראשונה שנשאלה, ונענתה על ידי 340 נסקרים ונסקרות, הייתה האם לדעתך המפלגות הערביות צריכות להמליץ על מועמד לראשות הממשלה שתומך בקהילה הלהט"בית? 18% טענו שעל המפלגות הערביות להמליץ, והדגישו שאין כל קשר בין עניין ההמלצה לנושא הלהט"ב. 59% אמרו שהם נגד המלצה על מועמד שתומך בלהט"בים, 7% אמרו שלא אכפת להם מהנושא, ו-16% אמרו שאין להם דעה בנושא. 

הסקר בדק עוד סוגיות, ובהן שביעות רצון האזרחים הערבים מהעבודה של חברי הכנסת הערבים בענייני המגזר. 44% אמרו שהביצועים של חברי הכנסת הערבים טובים או טובים מאוד, בעוד ש-56%, ענו כי ביצועיהם לא טובים או לא טובים במיוחד.

הנסקרים נשאלו גם על שביעות רצונם מהפעילות של מפלגות יהודיות בחברה הערבית. 34% אמרו שביצועי המפלגות טובים או טובים מאוד, בעוד ש-66% טענו שביצועיהן אינם טובים או אינם טובים במיוחד.

הסכם הגבולות עם לבנון מעסיק לאחרונה את דעת הקהל הישראלית, ובהתאם לכך גובשה השאלה האחרונה של הסקר. הנסקרים נשאלו האם לדעתך ההסכם עם לבנון הוא הסכם טוב או הסכם רע? 76% ענו כי הם חושבים שההסכם טוב, בעוד ש-24% אמרו שהסכם הגבולות עם לבנון אינו טוב.

מכאן מתכוננת לשידור מיוחד לימי הבחירות ב-4-3 בנובמבר, עם התפתחויות חדשותיות כל שעה ודיווחי שטח של כתבי הערוץ מכל הארץ

הפופולריים