לפיד: לא נהסס להשתמש בכוח כדי להגן על כריש

לפיד: לא נהסס להשתמש בכוח כדי להגן על כריש

רה"מ בתשובה לשאלת גילי כהן: אם לוח הזמנים היה תלוי בנו – לא היינו מביאים את ההסכם לפני בחירות, מגיע לבנט קרדיט גדול. גנץ נגד ראש האופוזיציה: ביקורת שפוגעת באינטרס של ישראל • נתניהו תקף: מאפשרים לאיראן לקדוח ליד חופינו
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
לפיד בהצהרה
צילום:

על רקע אישור עקרונות ההסכם הימי בין ישראל ללבנון בממשלה, ראש הממשלה יאיר לפיד, שר הביטחון בני גנץ ושרת האנרגיה קארין אלהרר, קיימו היום (רביעי) מסיבת עיתונאים. יו"ר האופוזיציה בנימין נתניהו תוקף חזרה את לפיד וגנץ.

לפיד בנאומו: "ההסכם מרחיק עימות עם חיזבאללה, לא נהסס להשתמש בכוח כדי להגן על כריש". "סירבנו לדרישות האחרונות של ממשלת לבנון והן הוסרו מהנוסח הסופי", המשיך ראש הממשלה. לדבריו ההסכם יונח בפני הציבור כדי שיראו כי "התעמולה שהופצה מנותקת לגמרי מהמציאות". 

גנץ בנאומו בהצהרה המשותפת: "לא נאפשר התבססות איראנית והעברת אמצעי לחימה מתקדמים לסוריה וללבנון". לדבריו של שר הביטחון "ההסכם חשוב ומשרת את האינטרסים העמוקים ביותר של מדינת ישראל". בנאומו הגיב לביקורת של יו"ר האופוזיציה בנימין נתניהו אשר מתנגד לחתימה על הסכם הגבול הימי עם לבנון."אנו נתקלים בביקורת פוליטית ולא עניינית מצד נתניהו, שמנסה לפגוע באינטרסים של ישראל עבור נזיד עדשים פוליטי", אמר גנץ.


גנץ בהצהרה

נתניהו תקף בחזרה: "לפיד וגנץ יצרו תקדים מסוכן מאוד - הטרור מאיים וישראל מתקפלת". לדבריו הכסף מהאסדה עובר מלבנון ישר לנסראללה וכי "נתנו לחיזבאללה את המים הטריטוריאליים, גז ושטח ריבוני של ישראל". נתניהו טען שזהו הסכם כניעה אשר "לבנון קיבלה 100%, ישראל קיבלה 0". 

נתניהו תוקף את לפיד וגנץ

בכיר ישראלי אמר כי מדובר בהסכם שגורם לחיזבאללה להכיר בישראל למרות שלא מדובר בחתימה רשמית. הצמרת הביטחונית תומכת בהסכם ובישיבת הממשלה הרמטכ"ל אביב כוכבי אמר: "ההסכם משפר את הביטחון ולא רק משמר אותו". 

היועצת המשפטית לממשלה העבירה לממשלה את התעקשותה לדיון קונקרטי המוקדש לשאלת הליכי אישור ההסכם. לדבריה אין מניעה גם להניח את ההסכם בכנסת, במיוחד אם קיים פיקוח פרלמטרי כמתוכנן של דיון בועדת חוץ וביטחון.

אחר הצהריים הממשלה אישרה את עקרונות ההסכם ואת הצעת רה"מ לפיד להניחו בפני הכנסת. ההסכם ודברי ההסבר הונחו הערב בכנסת ויוצגו בוועדת חוץ וביטחון. בתום 14 יום יובא ההסכם לאישור הממשלה. השר יועז הנדל נמנע בדיון בממשלה להצעת ההחלטה. השרה איילת שקד התנגדה והעבירה ביקורת על ראש הממשלה החליפי נפתלי בנט. "אם הדבר היה תלוי בי, הייתי מטילה וטו", אמרה שקד.

 

הפופולריים