סקר כאן חדשות: לפיד ויש עתיד נחלשים, גוש נתניהו לא מגיע ל-61 מנדטים

סקר: לפיד נחלש, גוש נתניהו לא מגיע ל-61

על פי ממצאי הסקר, שנערך על רקע ההתקדמות במו"מ בין ישראל ללבנון, מפלגתו של יאיר לפיד מקבלת 24 מנדטים • הישג שיא לציונות הדתית • רע"ם ואיילת שקד מתחת לאחוז החסימה • וגם: מי צודק בסוגיית ההסכם עם לבנון - לפיד או נתניהו, ואיך מתמודדת הממשלה עם גל הטרור? | התוצאות המלאות
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יאיר לפיד, בנימין נתניהו
צילום: צילום: גטי אימג'ס, פלאש 90

 על רקע ההתקדמות במו"מ בין ישראל ללבנון על ההסכם הגבול הימי, סקר מנדטים של כאן חדשות מנבא כי ראש הממשלה יאיר לפיד ויש עתיד נחלשים, לעומת הסקר הקודם. עם זאת, גוש נתניהו עדיין לא מצליח לחצות את רף 60 המנדטים. עוד עולה מהסקר כי הציונות הדתית מתחזקת ואילו איילת שקד נחלשת, וממשיכה להיות תחת אחוז החסימה.


על פי הסקר, גוש נתניהו זוכה לקבל 60 מנדטים ואילו הקואליציה הנוכחית 56 מנדטים. הליכוד זוכה ל-32 מנדטים, יש עתיד אחריה עם 24 מנדטים (לעומת 25 בסקר הקודם), הציונות הדתית מתחזקת וזוכה למספר שיא של 13 מנדטים (לעומת 12 בסקרים הקודמים).

המחנה הממלכתי בראשות שר הביטחון בני גנץ נשארת יציבה עם 12 מנדטים, ש"ס זוכה ל-8 מנדטים, יהדות התורה ל-7 מנדטים, ישראל ביתנו ואביגדור ליברמן עם 6 מנדטים, מרצ והעבודה עם 5 מנדטים, חד"ש-תע"ל ורע"ם סוגרות את הרשימה עם 4 מנדטים כל אחת.

בל"ד, שבית המשפט העליון, קיבל את ערעורה על פסילתה מהתמודדות בבחירות, נמצאת מתחת לאחוז החסימה. כמו כן, איילת שקד רושמת ירידה משמעותית מ-2.2% תמיכה בסקר הקודם ל-1.6% בסקר הנוכחי.

שאלה נוספת שנשאלו המשיבים נוגעת להתמודדות של הממשלה עם גל הטרור. 32% מהמשיבים העריכו את הטיפול הממשלה בגל הטרור כטוב. 60% העריכו את ההתמודדות כלא כל כך טובה, 8% הצביעו "לא יודע". עוד עולה מהסקר כי רוב הציבור תומך בגינוי שפרסם יאיר לפיד נגד רוסיה לאחר התקפת הטילים על אוקראינה השבוע. 46% אמרו כי לפיד היה צריך לגנות את הרוסים, 29% אמרו כי לפיד לא היה צריך לגנות את הרוסים.

מי צודק - לפיד או נתניהו? 

בנוסף לסקר המנדטים, נשאלו המשיבים באשר לדעתם על ההסכם המתגבש עם לבנון בנושא הגבול הימי בין המדינות. "בימים האחרונים", נשאלו, המשיבים, "פורסמו פרטים על הסכם הגבול הימי בין ישראל ללבנון. ראש הממשלה יאיר לפיד טוען שמדובר בהסכם היסטורי בעוד שראש האופוזיציה בנימין נתניהו טוען שלפיד נכנע לסחטנות של הלבנונים".

על פי ממצאי הסקר, 34% בלבד מכלל המשיבים חשבו כי יאיר לפיד צודק ומדובר בהסכם חשוב. 35% מהמשיבים ענו כי בנימין נתניהו צודק וישראל נכנעה ללבנון, 31% ענו "לא יודע".

ממצאי הסקר המנדטים של מכון קנטר, שנערך ב- 11/10/2022 . המדגם - 649 גברים ונשים בגילי 18 ומעלה. הוא בוצע בדגימה אינטרנטית וטלפונית, כולל מגזר ערבי וכלל 3,585. טעות הדגימה: 3.8+

הפופולריים