המשטרה שוקלת לפתוח בחקירה נגד ח"כ שמחה רוטמן

המשטרה שוקלת לפתוח בחקירה נגד ח"כ שמחה רוטמן

חבר הכנסת מהציונות הדתית התעמת עם שוטרים ונטל את נשקו של אדם שנעצר: "ניצל את חסינותו לרעה". מטעמו של ח"כ רוטמן נמסר - "שקרים ורדיפה פוליטית"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שמחה רוטמן
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בעקבות תקרית בעיר העתיקה - המשטרה הודיעה היום (שלישי) כי היא שוקלת לפנות ליועץ המשפטי לממשלה בבקשה לפתוח חקירה נגד ח"כ שמחה רוטמן מהציונות הדתית. רוטמן הגיע יחד עם ח"כ ממפלגתו מיכל וולדיגר וקבוצת אנשים נוספת לבית הקברות המוסלמי סמוך לשער הרחמים והם החלו לתקוע בשופר על אף החלטת בית משפט כי הדבר אסור. 

המשטרה טענה כי אחד החשודים במעשה שהתבקש למסור את נשקו האישי, סירב לעשות זאת ורוטמן הציע לשמור על נשקו. מהמשטרה נמסר כי "על אף ששוטר הבהיר לשניים כי אסור להעביר הנשק לח"כ רוטמן, נטל ח"כ רוטמן את הנשק לרשותו ורק בהמשך הגיע תחנת המשטרה באזור ושם מסר את הנשק לשוטרים".

בתוך כך, במשטרה אמרו כי יבחנו את החומרים מאותה תקרית, וככל שיימצא לנכון, תיעשה פנייה ליועמ"ש לממשלה בבקשה לפתוח נגד רוטמן בחקירה: "לצערנו בשעה ששוטרי משטרת ישראל פרוסים ברחבי הארץ ובירושלים מקצה לקצה לשמירת הביטחון והסדר בתקופה מתוחה, במהלך ערב יום הכיפורים, יש מי שמנסה להכשילם, לייצר פרובוקציה ולבצע מעשים פסולים שיש בהם להפר את שלום הציבור ובטחונו". עוד נאמר כי רוטמן "ניצל את חסינותו לרעה". 

מטעמו של ח"כ רוטמן נמסר: "במהלך מעצר לא חוקי ובניגוד להחלטתו של בית המשפט תוך ביצוע תקיפה ומעצר שווא, וכדי למנוע העברת נשק לידי מי שאיננו מורשה, העביר ח"כ רוטמן את נשקו של האדם שעוכב שלא כדין לתחנת המשטרה. צר לנו שמשטרת ישראל עוסקת בערב יום כיפור בהפצת שקרים וברדיפה פוליטית של אזרחים שומרי חוק במקום להגן ולשמור על שלום הציבור".

הפופולריים