התייחסות מיוחדת לבני 75 ומעלה ונכי צה"ל: מדיניות החנינות החדשה עליה הכריז הנשיא

יחס מיוחד לנכי צה"ל: הרצוג במתווה חנינה מחודש

המתווה יתחשב גם בהלומי קרב ובאלה שתרמו לביטחון המדינה. המדיניות תיכנס לפועל עוד שנתיים בשנת 2024 עם ציון 75 שנים למדינת ישראל
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יצחק הרצוג על מדיניות החנינות המיוחדת
צילום: צילום: איתי בית און, מקליט: בן פרץ/לע"מ

נשיא המדינה יצחק הרצוג הכריז היום (ראשון) בכנס בנושא חנינות שערך בבית הנשיא בירושלים, על מדיניות חנינות מיוחדות. השימוש בסמכות החנינה תהיה רחבה יותר ביחס למבקשי חנינה שגילם הוא מעל 75, נכי צה"ל והלומי קרב. ניתנה התייחסות גם לאזרחים שתרמו תרומה ייחודית לביטחון המדינה. 

בנוגע למבקשי חנינה מגיל 75 ינתן משקל מיוחד לכאלו שהורשעו בהיותם קטינים והצליחו להשתקם. החלטת נשיא המדינה תתקבל לאחר שקילת כל בקשת חנינה שהוגשה לגופה, ובחינה בסיס הנסיבות וזאת לאחר קבלת חוות דעת של כלל הגורמים המוסמכים.

הרצוג נאם בכנס והודיע שהמדיניות החדשה תיכנס לתוקף בחגיגות 75 שנים למדינת ישראל, כלומר בחודש מאי בשנת 2024. "חברה צודקת נושאת באחריות גם למי שנמצאים בשוליה, למי שמעדו ונמצאו ראויים לעונש, וכעת, ובכפוף כמובן לתנאים הכרחיים ומחייבים. זכאים לרחמים, לחמלה ולדלת פתוחה", אמר הנשיא בנאומו. 

שר המשפטים גדעון סער היה שותף לשינוי ובנאומו בכנס אמר כי "חברה אנושית, ולטעמי במידה רבה חברה יהודית, נמדדת ביכולתה לחוס גם על האנשים שפגעו בערכיה המוגנים, וביסודותיה הערכיים". המשיך והוסיף: "גם כשמדובר באנשים שפעלו בניגוד לדין, בעיני חמלה ורחמים - מעידים על חוסנה וחוזקה של החברה".

הפופולריים