שרת התחבורה מיכאלי: גם החרדים לא יעזו לבטל את הפעלת הרכבת הקלה בשבת

מיכאלי: רכבת קלה בשבת - החרדים לא יעזו לבטל

מיכאלי בכאן רשת ב: "לא ראיתי את דרעי וגפני מבקשים שהצי הממשלתי יהיה מושבת בשבת" • ח"כ רוטמן: "כשמצב התחבורה גרוע מדברים נגד החרדים והשבת וזה משכיח שאין רכבת לפריפריה"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מרב מיכאלי, 07.06.22
צילום: צילום: אבשלום ששוני, פלאש 90

שרת התחבורה מרב מיכאלי הודיעה אמש (שבת) כי הרכבת הקלה בגוש דן תפעל גם בשבת תוך שנה והביקורת מהמפלגות החרדיות לא איחרה להגיע. אחת הטענות שהופנתה לשרה היא שמדובר במהלך שהיא נוקטת לקראת הבחירות. מיכאלי הגיבה לביקורת בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב ואמרה: "זאת לא הבטחת בחירות - זאת עבודה שנעשתה כל השנה והיא בסמכותי המוחלטת. הרכבת הקלה בגוש דן בשבת יצאה מהתחנה - וזה דבר שזה יקרה".

"גם ממשלה עם החרדים לא תעז לבטל את הדבר הזה, שלמעלה מ-70% מהציבור הישראלי לא רק תומך בו אלא זקוק לו", הוסיפה השרה מיכאלי בריאיונה עם אריה גולן. עוד טענה מיכאלי נגד המפלגות החרדיות כי ביטול ההחלטה יפגע בשכבות הכי חלשות בחברה הישראלית. "מתי זה הפך להיות לסמל ששומר על היהדות של מדינת ישראל? לא ראיתי את דרעי וגפני מבקשים שהצי הממשלתי יהיה מושבת בשבת", אמרה.

חבר הכנסת שמחה רוטמן ממפלגת הציונות הדתית הגיב להצהרתה של מיכאלי בתוכנית קלמן ליברמן בכאן רשת ב ואמר: "כשמצב התחבורה הוא גרוע אז מדברים נגד החרדים והשבת וזה משכיח שאין רכבת לפריפריה". "אין שום הצדקה לתחבורה ציבורית בשבת", הוסיף חבר הכנסת רוטמן בריאיון עם אסף ליברמן וקלמן ליבסקינד. לצד זאת, אמר רוטמן שמיכאלי כלל לא תיישם את הצעד כי "זה לא קורה מהיום להיום".

הפופולריים