לראשונה זה חודש וחצי: גוש נתניהו עומד על 59 מנדטים, לפיד וליברמן התחזקו

לראשונה זה חודש וחצי: גוש נתניהו עומד על 59

הליכוד ירדה ל-32 מנדטים, לפיד התחזק ועלה ל-25, ליברמן עלה גם הוא במנדט • חד"ש-תע"ל בקושי עוברת את אחוז החסימה • צעירים בוערים של הדר מוכתר בצניחה | התוצאות המלאות
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יאיר לפיד, בנימין נתניהו
צילום: צילום: גטי אימג'ס, פלאש 90

סקר כאן חדשות שפורסם היום (שבת) בחדשות השבת בכאן 11 עם טלי מורנו מגלה כי הליכוד בראשות בנימין נתניהו יורדת ל-32 מנדטים, לעומת הסקר הקודם שהעמיד אותה על 33, והגוש בראשות נתניהו יורד ל-59 לראשונה זה חודש וחצי. יש עתיד בראשות ראש הממשלה יאיר לפיד עולה במנדט ל-25 מנדטים. 

המחנה הממלכתי בראשות בני גנץ והציונות הדתית בראשות בצלאל סמוטריץ' ואיתמר בן גביר שומרות על כוחן עם 12 מנדטים, כל אחת. ש"ס יציבה עם 8 מנדטים. יהדות התורה יציבה גם היא עם 7. ישראל ביתנו בראשות אביגדור ליברמן מתחזקת במנדט ל-6. העבודה בראשות מרב מיכאלי יורדת לחמישה מנדטים ומרצ שומרת על ה-5 שלה. 

לאחר פירוק הרשימה המשותפת, חד"ש-תע"ל של עודה וטיבי נמצאת על גבול אחוז החסימה ועומדת על 4 מנדטים. גם רע"ם בראשות מנסור עבאס עוברת עם 4 מנדטים. בל"ד, שהודיעה שתעתור לבית המשפט העליון על פסילתה, עומדת על 1.6% בלבד. שיעור ההצבעה בחברה הערבית מוערך בכ-43%, מעט יותר מהסקר הקודם.

מפלגות נוספות שלא עברו את אחוז החסימה הן: הבית היהודי בראשות שקד עם 2.2%. חופש כלכלי של אביר קארה ומפלגת הכלכלה בראשות ירון זליכה על 1.4% כל אחת. צעירים בוערים של הדר מוכתר צונחת ל-0.8%, לעומת הסקר הקודם, לפני שבועיים, אז עמדה על 1.9%. 

עוד בסקר התגלה כי 34% חושבים שפסילתו של שיקלי מהתמודדות בבחירות מוצדקת, אך 24% מתנגדים לה.

בנוסף נשאל בסקר, ברקע ההתקדמות במשא ומתן, מה דעתך על חתימת ההסכם על הגבול הימי עם לבנון בתקופת ממשלת המעבר? 43% תמכו בחתימה ו-16% התנגדו. בתוצאות בין מצביעי הימין למצביעי המרכז-שמאל ההבדלים היו מובהקים ש-61% בקרב המרכז-שמאל תמכו ובימין תמכו רק 29%.

הסקר נערך על ידי מכון קנטאר בראשות דודי חסיד, במדגם של 652 גברים ונשים בגילאי 18 ומעלה בדגימה משולבת אינטרנטית וטלפונית, הכוללת את המגזר הערבי. מועד הדגימה: מיום חמישי, 29 בספטמבר 2022, עד היום, 1 באוקטובר 2022. טעות הדגימה: 4.2%

הפופולריים