עמיחי שיקלי: חושש שאם יהיה ספק יו"ר ועדת הבחירות יטה את תוצאות הבחירות

שיקלי: חושש שיו"ר ועדת הבחירות יטה את התוצאות

שיקלי יוצא למתקפה אחרי שנפסל מהתמודדות בליכוד. בוועדת הבחירות הגיבו: "על אף רעשי הרקע, נמשיך להוביל קו מקצועי" • בן גביר עונה לטענות ש"התרכך" ואומר: "רוצה להיות שר משפיע" • טיבי לא מתכוון להמליץ שוב על לפיד, וטוען לגבי פסילת בל"ד: אסור לפסול מפלגה לגיטימית בציבור הערבי
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שיקלי ריאיון הכול פוליטי
צילום: -

"אם תוצאות הבחירות יהיו אפורות - אני חושש שיו"ר ועדת הבחירות ייטה לצד מסוים", כך אמר עמיחי שיקלי בריאיון עם יערה שפירא וסולימאן מסוודה הערב (שבת) בתוכנית הכול פוליטי בכאן 11. לכן, אמר, "אנחנו צריכים הכרעה ברורה". לדברי שיקלי, שהוועדה פסלה ביום רביעי את ריצתו ברשימת הליכוד, "יו"ר ועדת הבחירות הוכיח שיש לו הטיה פוליטית בהחלטותיו".

שיקלי התייחס גם לסקר כאן חדשות, לפיו 34% אמרו שפסילתו מוצדקת ורק 24% טענו שלא. "אני לא רואה את הסקר הזה כמייצג", הוא טען. 

בוועדת הבחירות המרכזית לגיבו לטענות של שיקלי בריאיון ומסרו: "על אף רעשי הרקע, הנשמעים מעת לעת, ימשיכו, ועדת הבחירות, והעומד בראשה, להוביל קו מקצועי, נטול פניות וממלכתי, למען הדמוקרטיה. כל החלטה שהתקבלה ותתקבל נתמכת בנימוק משפטי מעמיק המפורסם לציבור בשקיפות מלאה. הועדה מחוייבת לפעולה מקצועית וממלכתית, למען הדמוקרטיה הישראלית". 

את הבקשה לפסילתו של שיקלי, ששוריין במקום ה-14 בליכוד, הגישה מפלגת מרצ לפני שבוע, בטענה שלא התפטר סמוך לפרישתו. מהליכוד נמסר בתגובה: "רואים בהחלטה האבסורדית הזאת פגיעה חמורה בדמוקרטיה". במפלגה הודיעו כי יגישו ערעור לבית המשפט העליון.

בן גביר: רוצה להיות שר משפיע, לא מחלק לעצמי תפקידים

יו"ר עוצמה יהודית, איתמר בן גביר, הגיע לריאיון בתוכנית והתייחס לטענות על כך שהתמתן. "מה שראיתם השנה, לפני שנה ולפני שנתיים זה אותו איתמר בן גביר. אני לא איתמר של גיל 14 או 18, אתם אוהבים לצטט את קטעי הארכיון שלכם מלפני 27 שנים או 17 שנים, אבל עברו זמנים אז". עוד הוא הוסיף: "יש לי עדיין תמונה של הרב כהנא בסלון, אני לא חושב שהוא היה אדם רע, אבל אני לא מאמץ את הדעות שלו בכל הדברים". 

כשנשאל אם הוא רוצה להיות השר לביטחון הפנים בממשלה הבאה הוא השיב: "אני רגיל לזה שקודם צדים את הדב, ואחר כך מחלקים את העור שלו. אני רוצה להיות שר משפיע, לא באתי כדי לחלק לעצמי תפקידים זה גם תלוי בגודל שלנו, בואו לא נשלה את עצמנו". 

טיבי על פסילת בל"ד: אסור לפסול מפלגה לגיטימית בציבור הערבי

יו"ר תע"ל אחמד טיבי התראיין גם כן בתוכנית, ושלל את האפשרות שרשימת תע"ל-חד"ש תמליץ על לפיד לראשות הממשלה. "אני לא חושב שנגיע לשם בכלל", הוא טען. "מטרת ההמלצה על לפיד אז  הייתה למנוע מנתניהו להשתלט על הוועדה המסדרת, וזה הצליח".

טיבי התייחס לפסילת בל"ד השבוע בוועדת הבחירות המרכזית ואמר: "אסור לפסול מפלגה לגיטימית בציבור הערבי. אני כמעט בטוח שאם יגיע הדבר לבג"ץ הבקשה תתבטל. בשנה האחרונה ראיתם את סאמי אבו שחאדה ברשימה המשותפת, כל הרשימה המשותפת התנהגה אותו הדבר - ולכן אין מקום לפסילה הזו". 

הפופולריים