סקר כאן חדשות: 51% תומכים בפסילת בל"ד, מה חושבים במגזר הערבי?

51% תומכים בפסילת בל"ד, ומה קורה במגזר הערבי?
39% תומכים בפסילת רע"ם, 14% מתנגדים לפסילת שתי המפלגות • בקרב מצביעי ימין: יותר מ-60% תומכים בפסילת שתי המפלגות • במגזר הערבי: 23% תומכים בפסילת בל"ד ו-13% בפסילת מפלגתו של מנסור עבאס
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יו"ר בל"ד סאמי אבו שחאדה בוועדת הבחירות המרכזית 29.09.22
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

סקר כאן חדשות שפורסם היום (חמישי) בחדשות הערב עם טלי מורנו בכאן 11 מגלה: רוב הציבור תומך בפסילת בל"ד מלהתמודד בבחירות, אך מתנגד לפסילת רע"ם. בסקר, שנערך על ידי מכון קנטאר בראשות דודי חסיד, 51% תומכים בפסילת בל"ד, 39% תומכים בפסילת רע"ם ו-14% מתנגדים לפסילת שתי המפלגות. 

הסקר מגלה גם הבדל בין מצביעי ימין לשמאל: בימין יותר מ-60% תומכים בפסילת שתי המפלגות. בשמאל-מרכז יש הבדלים גדולים בין התומכים בפסילה של בל"ד ושל רע"ם - בקרב מצביעי השמאל יש רק 21% שתומכים בפסילת מפלגתו של מנסור עבאס. 

במגזר הערבי 23% תומכים בפסילת בל"ד ו-13% בפסילת רע"ם. מרבית התומכים בפסילת המפלגות הערביות לא מתכוונים להצביע בבחירות.

מוקדם יותר ועדת הבחירות המרכזית פסלה את בל"ד מהשתתפות בבחירות. תשעה חברי ועדה תמכו בהחלטה וחמישה התנגדו. סיעות גוש הימין לא השתתפו בדיון. בעוד שבוע בית המשפט העליון יכריע בסוגיה, לאחר שבל"ד ערערה על החלטת הוועדה. בנוסף, ועדת הבחירות דחתה את בקשת "פורום בוחרים בחיים - פורום המשפחות השכולות" לפסול את רע"ם מהתמודדות בבחירות. מהומה פרצה באולם בזמן הדיון בבקשה, כשנציגי המשפחות השכולות זעמו על נציגי הימין בוועדה שנעדרו מההצבעה. 

הסקר נערך על ידי מכון קנטאר בראשות דודי חסיד, במדגם של 452 גברים ונשים בגילאי 18 ומעלה בדגימה אינטרנטית, הכוללת את המגזר הערבי. מועד הדגימה: היום, 29 בספטמבר 2022. טעות הדגימה: 4.7%

הפופולריים