ח"כ לסקי: שיקלי יכול היה להתפטר בזמן כדי להתמודד בליכוד

ח"כ לסקי: שיקלי יכול היה להתפטר בזמן

אתמול פסלה ועדת הבחירות המרכזית את התמודדותו של שיקלי ברשימת הליכוד • בליכוד רואים בהחלטה "פגיעה חמורה בדמוקרטיה"• מועמד הליכוד ביסמוט לכאן רשת ב: "ההחלטה פוגעת בהסתמכותו של שיקלי על ביהמ"ש המחוזי"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
עמיחי שיקלי בדיון על הכרזתו כפורש מימינה. 25.04.22
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

חברת הכנסת גבי לסקי ממרצ, שהגישה את העתירה שהובילה לפסילת עמיחי שיקלי מהתמודדות בבחירות הקרובות ברשימת הליכוד, אמרה הבוקר (חמישי) כי במפלגתה שוקלים אפשרות לעתור ולהגיש ערר נגד ההחלטה לאשר את התמודדותה של עידית סילמן. "זה לא משהו נגד סילמן, החוק מאוד ברור בעניין הזה. חייבים לשים גבול. אם היה פה הסכם לפני שהיא התפטרה, אז החוק לא מאפשר התמודדות".

ח"כ לסקי הוסיפה כי העתירות הוגשו בגלל שהייתה עבירה על החוק, לכאורה. "החוק מאוד ברור. המטרה היא למנוע שאנשים יעברו מסיעה לסיעה באופן לא חוקי. שיקלי יכול היה להתפטר בזמן כדי להתמודד בליכוד".

בליכוד זועמים על ההחלטה לפסול את שיקלי ובמפלגה הודיעו אתמול כי יגישו ערעור לבית המשפט העליון. גורמים במפלגה שהתראיינו לכאן רשת ב התייחסו לפסילת שיקלי כהחלטה שגוייה. מועמד הליכוד בועז ביסמוט אמר בריאיון לאילאיל שחר בתוכנית "הבוקר הזה": "קברנו סופית את האידיאולוגיה. פגיעה חמורה בדמוקרטיה. אני מופתע מההחלטה, שפוגעת בהסתמכותו של שיקלי על ביהמ"ש המחוזי. מערכת המשפט לא יכולה לפעול בשני קולות. אני רוצה לקוות שביהמ"ש העליון ייתקן את העוול".

מועמד הליכוד משה סעדה התראיין גם הוא על החלטת השופט עמית לפסול את שיקלי, בתוכנית מורנוביק, ואמר לעקיבא נוביק וטלי מורנו כי מדובר ב"החלטה חמורה שפוגעת בדמוקרטיה, פוגעת בזכות יסוד של בוחרי הליכוד להצביע לשיקלי ופוגעת בזכותו להתמודד ברשימה". לדבריו ההחלטה גם פוגעת בסמכות היועמ"שית של הכנסת.

האזינו לריאיון המלא עם מועמד הליכוד משה סעדה

לפני שבוע הגישה מרצ בקשה לפסול את שיקלי, ששוריין במקום ה-14 בליכוד. בבקשה נטען כי מכיוון שוועדת הכנסת הכריזה על שיקלי כפורש, יש לפסול את מועמדתו. במקרה שלו, הנימוק הוא שלא התפטר סמוך לפרישתו.

הפופולריים