הממשלה אישרה: השופט בדימוס אליקים רובינשטיין יעמוד בראש הוועדה שתאשר את מינוי הרמטכ"ל

החלפת הרמטכ"ל: אושר מינוי השופט רובינשטיין

המינוי אושר במשאל טלפוני אחרי שמועמדותו של השופט מזוז נפסלה. השופט רובינשטיין יעמוד בראש הוועדה המייעצת למינויים לתפקידים בכירים • גנץ העביר לאישור את מינויו של הרצי הלוי
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
השופט בדימוס אליקים רובינשטיין
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

הממשלה אישרה היום (רביעי) במשאל טלפוני את מינויו של שופט בית המשפט העליון בדימוס אליקים רובינשטיין, ליו"ר הוועדה המייעצת למינויים לתפקידים בכירים. על הפרק - מינוי מחליף לרמטכ"ל אביב כוכבי. 

אחרי ההודעה על מינוי רובינשטיין, שר הביטחון בני גנץ העביר לוועדה בקשה לאישור מועמדותו של סגן הרמטכ"ל, אלוף הרצי הלוי, לרמטכ"ל ה-23 של צה"ל. נמסר כי לבקשה צורפו המסמכים הנדרשים בהתאם להחלטת הממשלה.

לפני כשבוע בג"ץ ביטל את מינויו של השופט בדימוס מני מזוז ליו"ר הוועדה בשל הבחירות. מזוז הגיב להחלטה ומסר: "לא אוכל לקבל על עצמי את תפקיד יו"ר הוועדה במתכונת שנקבעה". עוד מסר כי הוא "סבור שההחלטה מוטעית ואינה מתיישבת עם מהות הוועדה ותכליתה". בהכרעת הדין כתב בג"ץ: "הממשלה לא עמדה בנטל המוטל עליה להראות כי איוש המשרה באופן זמני אינו פתרון סביר והולם".

שופטי בג"ץ פתחו בשבועות האחרונים חזית נגד היועצת המשפטית לממשלה, גלי בהרב מיארה, אחרי שדחתה את הצעתם שהמינוי יהיה זמני ולא למשך שמונה שנים, רק כדי שיתאפשר למנות רמטכ"ל. בג"ץ הקפיא את המינוי ודרש מהמדינה תשובות מדוע זה לא יכול להיות מינוי זמני, שידון רק במינוי הרצי הלוי לרמטכ"ל.

הפופולריים