שגריר אוקראינה בישראל מאשר: סיכלנו מתקפת מל"טים רוסיים על ישראלים באומן

שגריר אוקראינה: סיכלנו מתקפת מל"טים על אומן

השגריר לכאן רשת ב: "שירותי הביטחון שלנו פעלו היטב" • על הבקשה לסיוע מישראל: "יש בקשות על שולחנו של גנץ שנותרו ללא מענה. ישראל טובה בסיוע הומניטרי - אבל לא ננצח עם תחבושות"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אומן
צילום: צילום: גטי אימג'ס

שגריר אוקראינה בישראל, יבגן קורניצ'וק, אישר היום (רביעי) את הפרסום בארצו לפיו צבא המדינה הפיל יותר מעשרה מל"טים התקפיים מתוצרת איראנית, ששיגרה רוסיה לעבר אומן במטרה לפגוע בישראלים ששוהים בעיר. בריאיון ליערה שפירא בתוכנית בחצי היום בכאן רשת ב הוסיף השגריר כי "שירותי הביטחון האוקראינים נערכו ופעלו היטב. אין סיבה לישראלים במקום לעזוב את אומן מסיבות ביטחוניות".

האזינו לריאיון המלא עם שגריר אוקראינה בישראל בכאן רשת ב

קורניצ'וק התייחס גם להצהרת משרד החוץ הישראלי אמש, לפיה ישראל לא תכיר בתוצאות משאל העם בשטחים הכבושים באוקראינה. לדבריו, ההחלטה לתת את ההצהרה היא הדבר ההגיוני לעשות, נוכח ניסיון התקיפה המתוכנן באומן. עם זאת, אמר כי "ישראל הייתה צריכה להגיב מהר יותר על משאלי העם, כבת ברית שלנו. תגובתה כעת בהחלט תורמת לחיזוק היחסים בין ישראל לאוקראינה".

עוד ציין קורניצ'וק כי אוקראינה הגישה בקשה לסיוע צבאי מישראל. "אנחנו מבקשים עוד עזרה מישראל, בדגש על סיוע צבאי. יש בקשות שמונחות על שולחנו של שר הבטחון גנץ ללא מענה. ישראל צריכה לצייד אותנו בנשק הגנה מפני מטוסים, זה הזמן. עד כה ישראל לא עשתה מספיק. ישראל טובה בסיוע הומניטרי, אבל לא ננצח עם תחבושות", אמר השגריר.

בנוסף, קורניצ'וק מתח ביקורת על הטענה הישראלית שישראל אינה מספקת ציוד צבאי לארצו עקב ההשפעה הצפויה של המהלך על חופש הפעולה הישראלי בסוריה: "אני לא חושב שסוריה היא תירוץ הגיוני לישראל בשביל לא לעזור לאוקראינה. אתם לא יכולים להיות ניטרליים כי ניטרליות זה תמיכה ברוסיה". השגריר האוקראיני המשיך ואמר: "אתם מנסים לנהל משא ומתן עם מדינת טרור אחת- רוסיה, בשביל לקבל עזרה נגד מדינת טרור אחרת - איראן".

הפופולריים