גל הטרור, החרדים ונאום לפיד: שר הביטחון גנץ בריאיון

גל הטרור, החרדים ונאום לפיד: גנץ בריאיון
יו"ר המחנה הממלכתי: צריך להסדיר את היחסים עם הפלסטינים, אנחנו בעד שתי ישויות | צפו בריאיון המלא ב"הכול פוליטי" בכאן 11
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בני גנץ
צילום: בני גנץ

יו"ר המחנה הממלכתי, שר הביטחון בני גנץ, התראיין היום (שבת) בתוכנית הכול פוליטי בכאן 11. בריאיון התייחס גנץ למצב הפוליטי ולנאום של ראש הממשלה יאיר לפיד באו"ם. "יש תרחיש אחד שבו נתניהו מקים ממשלה צרה, קיצונית ולא טובה למדינה. כשזה יקרה תקראו לי לריאיון סיכום על המדינה", אמר השר בריאיון ליערה שפירא וסולימאן מסוודה. 


שר הביטחון דיבר גם על המצב הביטחוני ועל פתרון שתי המדינות, כפי שהזכיר לפיד בנאומו באו"ם. "אני אומר שצריך להסדיר את יחסינו עם הפלסטינים. אנחנו לא רוצים לשלוט עליהם, אבל אנחנו לא מוכנים לקחת סיכון ביטחוני. אנחנו נגד הרעיון של מדינה דו לאומית, בעד שתי ישויות. זה לא יכול להיות מדינה שתסכן את ישראל. מה אתם רוצים - שמה שקורה בעזה שיקרה על כפר סבא?", הוסיף גנץ.


האם צה"ל צריך לצאת למבצע רחב יותר? לדבריי שר הביטחון, אם במערכת הביטחון יצטרכו להגביר את הפעילות הביטחונית - זה יקרה. "בסופו של דבר, מבחינת ביטחון יש אתגרים ביטחוניים בגל הגזרות וכולם מטופלים. אשקול כל פעם לגופו של עניין אם להרחיב את הפעילות או לצמצם אותה. אנחנו לא בונים על מנגנוני הביטחון הפלסטיניים שיגנו עלינו. הם צריכים לשרת את האינטרסים של עצמם. איפה שאנחנו יכולים לתאם איתם, מתאמים איתם", הוסיף גנץ.


על האיומים בגבול הצפוני: "ברור שישראל יכולה וצריכה להפיק את אסדת כריש כשתהיה מוכנה. אנחנו חושבים שהסכם עם הלבנונים אפשרי. זו תהיה טרגדיה ללבנון אם בין המציאות של שתי האסדות תהיה הסלמה בדרך כי מי שישלם את המחיר זה הם. אנחנו צריכים לדרוש אחריות מדינתית מלבנון". עוד אמר כי "אם נסראללה יגרום להסלמה, יהיה נזק אדיר ללבנון".

על הבחירות אמר גנץ כי "האינטרס של החרדים הוא להיות חלק מהממשלה. אני חושב שלא צריך לפעול נגדם, צריך לדעת לחיות אחד עם השני". על בל"ד הוסיף כי "היא אנטי ישראלית. מנסור עבאס עשה מהלכים יפים למען ישראל, אשמח לשתף איתו פעולה".

הפופולריים