בג"ץ ביטל את מינוי מזוז ליו"ר הוועדה המייעצת למינויי בכירים

בג"ץ ביטל את מינוי מזוז

מזוז: "לא אוכל לקבל על עצמי את תפקיד יו"ר הוועדה במתכונת שנקבעה" • בג"ץ: "הממשלה לא עמדה בנטל המוטל עליה להראות כי איוש המשרה באופן זמני אינו פתרון סביר והולם"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מני מזוז
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בג"ץ ביטל הערב (חמישי) את מינויו של השופט בדימוס מני מזוז ליו"ר הוועדה המייעצת למינויי בכירים בזמן בחירות. מזוז הגיב להחלטה ומסר: "לא אוכל לקבל על עצמי את תפקיד יו"ר הוועדה במתכונת שנקבעה". עוד מסר כי הוא "סבור שההחלטה מוטעית ואינה מתיישבת עם מהות הוועדה ותכליתה". בהכרעת הדין כתב בג"ץ: "הממשלה לא עמדה בנטל המוטל עליה להראות כי איוש המשרה באופן זמני אינו פתרון סביר והולם".

שופטי בג"ץ פתחו בשבועות האחרונים חזית נגד היועצת המשפטית לממשלה, גלי בהרב מיארה, אחרי שדחתה את הצעתם שהמינוי יהיה זמני ולא למשך שמונה שנים, רק כדי שיתאפשר למנות רמטכ"ל. בג"ץ הקפיא את המינוי ודרש מהמדינה תשובות מדוע זה לא יכול להיות מינוי זמני, שידון רק במינוי הרצי הלוי לרמטכ"ל.

הממשלה אישרה את מינויו הקבוע של שופט בית המשפט העליון בדימוס מני מזוז לראש הוועדה לפני כחודש. אחרי ששרת הפנים איילת שקד ביקשה מראש הממשלה לשעבר נפתלי בנט להטיל וטו על המינוי, אמר בנט כי "זה יהיה חוסר אחריות לא למנות רמטכ"ל בתקופה ביטחונית רגישה בלבנון ובעזה". "מדינת ישראל נמצאת במצב ביטחוני רגיש. חיזבאללה וכריש, מב"ם בסוריה, מבצע עלות השחר שהיה כעת בעזה. אנחנו נכנסים לסבב בחירות ולא יודעים כמה זמן זה יימשך".

הפופולריים