שידור חי: בג"ץ דן בעתירה נגד מינויו של מזוז ליו"ר הוועדה למינוי בכירים

חי: בג"ץ דן במינוי מזוז לוועדה למינוי בכירים

השופטים דנים בעתירת ארגון לביא נגד מינוי הקבע של השופט לשעבר לתפקיד באופן קבוע • השופטים לנציג המדינה: אתם לא מנמקים למה לחרוג ולמנות
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מני מזוז
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בג"ץ דן היום (רביעי) בעתירת ארגון לביא נגד מינויו של השופט בדימוס מני מזוז ליו"ר הוועדה המייעצת למינויים בכירים. העותרים מתנגדים למינוי בזמן הבחירות. השופטים הקשו על נציג המדינה, ראש מחלקת בג"צים בפרקליטות, ענר הלמן, ותהו מדוע מדובר בחריג שמצדיק את המינוי כעת. בסיום הדיון, דרשו העותרים פסק דין במהרה. השופט סולברג אמר כי פסק הדין יינתן "בשנה הזו או בשנה הבאה". 

השופט סולברג פתח את הדיון ואמר: "לא העניין הפרסונלי לפנינו אלא העניין העקרוני של מינוי בתקופת הבחירות". השופטת וילנר הוסיפה: "הוועדה חשובה וחשוב לממשלה מי בראשה ואולי דווקא משום כך ראוי שהממשלה, לא תכפה על הממשלה, ממשלת מעבר".

שופטי בג"ץ פתחו בשבועות האחרונים חזית נגד היועצת המשפטית לממשלה, גלי בהרב מיארה, סביב מינויו של מני מזוז לראשות הוועדה למינוי בכירים. המדינה, ברקע התנגדות היועצת, דחתה את הצעת שופטי בג"ץ שהמינוי יהיה זמני, רק כדי שיתאפשר למנות רמטכ"ל. בג"ץ הקפיא את המינוי ודרש מהמדינה תשובות מדוע זה לא יכול להיות מינוי זמני, שידון רק במינוי הרצי הלוי לרמטכ"ל.  

הפופולריים