דיווח: ארדואן מתכוון לבקר בישראל אחרי הבחירות

דיווח: ארדואן מתכוון לבקר בישראל אחרי הבחירות
הנשיא הטורקי, שהגיע לניו יורק לרגל השתתפותו בעצרת האו"ם, נפגש במהלך הלילה עם מנהיגים יהודים ונציגים מאיחוד הרבנים במדינות האסלאם לראשונה • לפיד וארדואן צפויים להיפגש היום - מדובר בפעם הראשונה מאז 2008 שראש ממשלה ישראלי נפגש עם המנהיג הטורקי
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נשיא טורקיה ארדואן
צילום: צילום: אי-פי

נשיא טורקיה, רג'פ טאיפ ארדואן, נפגש הלילה (שלישי) עם כמה מנהיגים יהודים בניו יורק ואמר כי הוא מתכנן לבקר בישראל אחרי הבחירות שיערכו ב-1 בנובמבר, אך לא נקב במועד מדויק, כך לפי דיווח בסוכנות הידיעות היהודית. כשברקע דבריו של נשיא איראן אבראהים ראיסי שהטיל אמש ספק בכך שהשואה התרחשה, דווח גם כי ארדואן אמר שהאנטישמיות היא "פשע נגד האנושות". הנשיא הטורקי, שהגיע לניו יורק לרגל השתתפותו בעצרת האו"ם, נפגש במהלך הלילה גם עם נציגים מאיחוד הרבנים במדינות האסלאם.

גם ראש הממשלה יאיר לפיד נחת היום בניו יורק לקראת השתתפותו בעצרת האו"ם. לפיד צפוי לקיים במהלך ביקורו בניו יורק כמה פגישות מדיניות - בהן גם עם נשיא טורקיה ארדואן. בין ראש ממשלת ישראל לבין נשיא טורקיה לא התקיימה פגישה מאז שנת 2008 אז היה זה ראש הממשלה אהוד אולמרט שנפגש עם ארדואן.

הקשר בין ישראל וטורקיה חוזר ומעמיק מזה כמה חודשים, אחרי שנים של נתק. לפני כחודש התחממות היחסים אף הבשילה לכדי הכרזה על חזרה לייצוג דיפלומטי מלא והשבת שגרירי המדינות והקונסולים הכלליים לתפקוד בשגרירויות. 

הפופולריים