הכנסת חמץ לבתי חולים? דרעי לכאן רשת ב: זו פסיקה של בית משפט שלא חייבים לקיים

חמץ בביה"ח בפסח? דרעי: פסיקה שלא חייבים לקיים
יו"ר ש"ס: לא נשב בשום ממשלה שבה יישב ליברמן • ליברמן לכאן רשת ב: נתניהו - משתף הפעולה הגדול עם עודה וטיבי • השרה מיכאלי: אין ספק שבבל"ד יש עמדות קיצוניות וקשות • מרצ תשיק מסע הסברה כדי להעלות את שיעור ההצבעה בציבור הערבי | האזינו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אריה דרעי
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

הדר מוכתר פוגשת את הפוליטיקה - והעקיצה של גנץ ללפיד | סיכום פוליטי יומי

יו"ר ש"ס אריה דרעי נשאל היום (שני) על הדגשים שהוא נותן לזהות היהודית של המדינה בקמפיין הבחירות שלו והזכיר את הכנסת החמץ לבתי החולים. "מה שקרה בשנה האחרונה הוא ששר הבריאות מכריח בתי חולים להכניס חמץ. זו פסיקה של בית המשפט שלא מוכרחים לקיים", אמר דרעי בריאיון לרן בנימיני ויגאל גואטה בכאן רשת ב.

"אנחנו במדינה יהודית, אנחנו קודם כל יהודים, מה זה דמוקרטית? קודם כל יהודית. לא מזכירים חמץ וחזיר במדינה יהודית ולא מתגאים בהם", הוסיף דרעי בריאיון. 

האזינו לריאיון עם אריה דרעי

בתוך כך, יו"ר מפלגת העבודה, השרה מרב מיכאלי, התייחסה הבוקר לבקשת ישראל ביתנו לפסול את יו"ר בל"ד סמי אבו שחאדה מלהתמודד בבחירות לכנסת. "אנחנו נחכה קודם כל לעמדת היועצת המשפטית לממשלה ואחר כך נקיים על זה דיון בסיעתנו. אין ספק שבבל"ד יש עמדות שהן קיצוניות וקשות, השאלה אם זה פוסל אותן או לא פוסל אותן מלרוץ", אמרה בריאיון לקלמן ליבסקינד ואסף ליברמן בכאן רשת ב.

האזינו לריאיון עם מרב מיכאלי בכאן רשת ב

מוקדם יותר אמר הבוקר יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן כי ראש האופוזיציה בנימין נתניהו הוא משתף פעולה גדול עם איימן עודה ואחמד טיבי, מאז שפעלו יחד להכשיל את חוק האזרחות ואת תקנות יו"ש. בריאיון לאריה גולן בכאן רשת ב, אמר יו"ר ישראל ביתנו כי עם זאת, מה שמטריד אותו היא התחרות בין ראש הממשלה יאיר לפיד לבין שר הביטחון בני גנץ - "מי ירצה יותר את ש"ס ויהדות התורה".

האזינו לריאיון עם אביגדור ליברמן בכאן רשת ב

חבר הכסת מתן כהנא ממפלגת המחנה הממלכתי, אמר אף הוא בריאיון לאריה גולן בכאן רשת ב, כי נטייתו היא לתמוך ביוזמת ליברמן לפסול את בל"ד מלהתמודד בבחירות. חבר הכנסת כהנא הדגיש כי מפלגתו לא תישען על הרשימה המשותפת, אם מבפנים או מחוץ לממשלה הבאה.

האזינו לריאיון עם מתן כהנא בכאן רשת ב

בד בבד, הבוקר פורסם בתוכנית "הבוקר הזה" כי מרצ תשיק בשבועות הקרובים מסע הסברה כדי להעלות את שיעור ההצבעה בציבור הערבי ותקרא לו להצביע גם למפלגות הערביות. על פי הפרסום, במרצ יבקשו תמיכה מן המצביעים הערבים ויבליטו את המועמדים הערבים שברשימת המפלגה, אך המסר העיקרי יהיה שיש לצאת להצביע, גם אם זה יהיה למפלגות אחרות בגוש השינוי.

השתתפו בהכנת הידיעה: קלמן ליבסקינד, אסף ליברמן, אריה גולן וזאב קם

הפופולריים