יו"ר בל"ד: ליברמן תוקף אותנו בשביל כותרות

יו"ר בל"ד: ליברמן תוקף אותנו בשביל כותרות

אבו שחאדה הגיב לבקשת הפסילה נגד מפלגתו • טיבי: מצפה שבל"ד תפרוש | האזינו
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יו"ר בל"ד סאמי אבו שחאדה
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

מפלגת ישראל ביתנו הגישה היום (ראשון) לוועדת הבחירות המרכזית בקשה לפסול את יו״ר מפלגת בל״ד, ח״כ סאמי אבו שחאדה, מלהתמודד בבחירות הקרובות. הבקשה הוגשה לפי חוק יסוד הכנסת סעיף 7א האומר כי יש לפסול מועמדותו של חבר כנסת אשר יש במעשיו או התבטאויותיו לשלילת קיומה של מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית, הסתה לגזענות, או תמיכה במאבק מזוין, של מדינת אויב או של ארגון טרור, נגד מדינת ישראל.

הבקשה טעונה אישור של שליש מוועדת הבחירות. יו"ר סיעת מרצ, חברת הכנסת מיכל רוזין, אמרה כי תתנגד לבקשה זו.

24/7 מה שקרה במערכת הפוליטית ב-24 השעות האחרונות ב-7 דקות

יו"ר בל"ד סמי אבו שחאדה הגיב על בקשת הפסילה נגד מפלגתו, ואמר לאסתי פרז בכאן רשת ב בתוכנית בחצי היום: "ליברמן במצב קשה והוא תוקף אותנו כדי שיהיו לו כותרות".

האזינו לריאיון עם יו"ר בל"ד בכאן רשת ב

"אם מדינת ישראל חושבת שמי שמאמין בשיוויון בצדק לא ראוי שיתמודד - שיפסלו. אני לא מודאג. יתכן שבקרב המפלגות הערביות יש כאלה שמעדיפים את יאיר לפיד על בלד. היה עליהם לחץ מצד יש עתיד", אמר שחאדה.

יו"ר תע"ל אחמד טיבי קרא הבוקר לבל"ד לפרוש אחר הפירוק ברגע האחרון של הרשימה המשותפת. "ב-1996 ראיתי שאני לא עובר את אחוז החסימה ופרשתי, מצפה שיקחו אחריות", אמר טיבי בריאיון לאסף ליברמן וקלמן ליבסקינד בתוכנית "קלמן ליברמן" בכאן רשת ב.

האזינו לריאיון עם חבר הכנסת אחמד טיבי

"חד"ש ובל"ד חתמו על הסכם, מישהו מאוד רצה להשאיר אותי בחוץ", הוסיף טיבי והסביר שלא אהב את ההסכם של חד"ש ובל"ד. "סאמי אבו שחאדה הפר את הסיכום איתי, למרות זה רצינו את בל"ד", טען טיבי.

סקר כאן חדשות, שפורסם אמש, מגלה כי הפיצול ברשימה המשותפת חיזק מעט את גוש נתניהו. מהסקר עלה כי 42% מהמשיבים סבורים שהפרישה של בל"ד פוגעת בחברה הערבית. בל"ד רחוקה מאחוז החסימה ונמצאת מתחת למפלגה של הדר מוכתר עם 1.5% מהקולות. הסקר כלל גם מצביעים מהחברה הערבית.

בחדשות השבת בכאן 11 פורסם אתמול כי ראש הממשלה יאיר לפיד העביר מסר לחד"ש ותע"ל לפני פיצול המשותפת לפיו עדיף להם לרוץ בלי בל"ד. פורסם כי ביש עתיד חושבים שפסילת בל"ד דווקא תוריד את המוטיבציה של המצביעים הערבים להצביע.

אחרי המפץ: אלו המועמדים בבחירות לכנסת ה-25

יו"ר בל"ד, סאמי אבו-שחאדה, טען שלשום בריאיון לכאן חדשות שלדעתו הופעל לחץ על חד"ש ותע"ל מצד לפיד וגנץ. חברת הכנסת עאידה תומא סלימאן התייחסה לטענות ואמרה בריאיון לסולימאן מסוודה ויערה שפירא בתוכנית הכול פוליטי בכאן 11: "לא היה ולא נברא, הוא יודע טוב מאוד ששנה שלמה לא נכנענו לשום לחץ. ניסיונותיו להוביל זרם שלישי הם בין הגורמים שהובילו לפירוק". 

 

הפופולריים