ח"כ טיבי: צר לי על פירוק הרשימה - למרות הדם הרע

ח"כ טיבי: צר לי על פירוק הרשימה למרות הדם הרע
בריאיונות לכאן רשת ב אמרו ח"כ אחמד טיבי ועאידה תומא סלימאן כי היה ניסיון של בל"ד לפתוח את ההסכם ברגע האחרון • תומא סלימאן: נפעל להעלות את שיעור ההצבעה בחברה הערבית – מה שרואים עכשיו בסקרים מעיד על אובדן אמון
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אחמד טיבי أحمد طيبي
צילום: Avshalom Sassoni/Flash90

חברי הכנסת אחמד טיבי ועאידה תומא סלימאן מחד"ש-תע"ל התייחסו היום (שישי) לפיצול ברשימה המשותפת והריצה הנפרדת של בל"ד. טיבי הביע צער על פירוק הרשימה "למרות הדם הרע, הוויכוחים וההרגשה הרעה שליוותה את השבועות האחרונים. היה אפשר לחסוך את כל זה ולשמר את הרשימה המשותפת כפי שהיא. הוויכוח היה בעיקר על חלוקת המנדטים - מיותר לחלוטין ולא רציונלי", אמר לליאת רגב בתוכנית בחצי היום השישי בכאן רשת ב.

האזינו לריאיון עם ח"כ אחמד טיבי

לדבריי טיבי, המחלוקת הייתה על המקום השישי ברשימה ולא נגעה בשאלת ההמלצה על זהות מרכיב הממשלה. עוד הוסיף: "אנחנו בכנסת כדי להשפיע לא בכדי להחרים. יש לנו עמדות פוליטיות נשמיע אותן בפני כל צד. אנחנו רוצים לקדם את הנושאים שלנו בכנסת הבאה".

קודם לכן, בריאיון לדקלה אהרן שפרן בתוכנית הבוקר הזה בכאן רשת ב, אמרה ח"כ תומא סלימאן כי ברגע האחרון ניסתה בל"ד לפתוח מחדש את ההסכם בין המפלגות. בנוסף היא שללה את האפשרות שאחת הסיבות שמנעו את האיחוד היא סוגית ההמלצה לנשיא על מועמד להרכבת הממשלה. 

האזינו לריאיון עם ח"כ עאידה תומא סלימאן

היא הוסיפה: "מה שמוביל אותנו עכשיו זה להעלות את אחוז ההצבעה בחברה הערבית. מה שרואים עכשיו בסקרים מעיד על אובדן אמון של הציבור הערבי במערכת הפוליטית. העבודה שלנו תהיה קשה". 

הקלפים התערבבו: מי המרוויח הגדול מהפיצוץ ברשימה המשותפת? | סולימאן מסוודה

הרשימה המלאה: אלו המועמדים בבחירות לכנסת ה-25

אתמול התפרקה הרשימה המשותפת, רגע לפני סגירת הגשת רשימות המועמדים לבחירות לכנסת ה-24. בל"ד לא תתמודד ברשימה משותפת עם שתי המפלגות הערביות האחרות - חד"ש ותע"ל. יושב-ראש בל"ד, סאמי אבו-שחאדה אמר כי סיעתו הסכימה לכל הדרישות של חד"ש ותע"ל, אך הן החליטו להתמודד בנפרד. 

הפופולריים