יועז הנדל פורש מריצה בבחירות הקרובות

יועז הנדל פורש מריצה בבחירות הקרובות

שר התקשורת הודיע כי לא יתמודד לאחר שפירק את השותפות עם איילת שקד: "פורש עם צביטה בלב, לא שכנעתי מספיק"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יועז הנדל, ח"כ, דרך ארץ, הרוח הציונית
צילום: יונתן שאול, פלאש 90

שר התקשורת יועז הנדל הודיע היום (שלישי) כי לא ירוץ לכנסת בבחירות הקרובות, לאחר שפירק את השותפות הפוליטית עם איילת שקד במסגרת מפלגת "הרוח הציונית". הנדל כתב בפוסט בחשבון הפייסבוק שלו: "פורש עם צביטה בלב, אצא לפסק זמן ברגע שתקום ממשלה חדשה". 

הנדל הוסיף: "לא אשקר, כואב לי. עבדתי קשה מאוד, מהבוקר עד השעות הקטנות של הלילה במשרד התקשורת, נלחמי כל חיי בסדיר, במילואים ובמערכת הביטחון כדי שהמדינה הזאת תהיה בטוחה. והנה, לא שכנעתי מספיק. מנגד, גורמי שוליים שעיקרם פופוליזם - זוכים לאהדה רבה". 

"זה מחייב אותי לחשיבה מחודשת ולחשבון נפש", הוסיף שר התקשורת. "הימין שאני חלק ממנו רואה בשלמות העם והארץ את יעודו. להגן על ארץ ישראל כמו שמגנים על הדמוקרטיה ועל הדמוקרטיה כמו שמגנים על עם ישראל. אנשים שמאמינים במערכות המדינה, אוהבים ומעריכים את עובדי הציבור שלנו - אך יודעים שדרושה ביקורת. לתקן, לא על מנת להרוס".

ביום ראשון פורסם כי פורקה השותפות בין הנדל לבין שרת הפנים איילת שקד במסגרת מפלגת "הרוח הציונית", אותה הקימו השניים לפני כשישה שבועות בלבד. השותפות נקלעה למשבר לאחר סירובו של הנדל לצרף את הבית היהודי למפלגה. אחרי הפיצול, השרה כתבה בפייסבוק: "עשיתי טעויות, אני חוזרת הביתה לימין האחראי". 

שקד הודיעה להנדל על פירוק השותפות במוצאי שבת. מטעמה של שקד נמסר כי "הנדל והאוזר הבהירו שבמידה שלא תקום ממשלת אחדות הם יעדיפו לגרור את המדינה לבחירות נוספות מאשר להקים ממשלת ימין - אופציה חסרת אחריות שלא תעלה על הדעת".

 

הפופולריים