לאחר שחתמו על הסכם לריצה משותפת: שקד וברודני הציעו לבכיר מח"ש לשעבר משה סעדה להצטרף לרשימה

אחרי המתקפות: ההצעה של איילת שקד למשה סעדה

איילת שקד הציעה את המקום הרביעי לסעדה, שביקר לאחרונה בחריפות את היועמ"ש לשעבר אביחי מנדלבליט ופרקליט המדינה לשעבר שי ניצן, על חלקם בחקירות נתניהו
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
-
צילום: -

לקראת סגירת הרשימות בעוד יומיים, יו"ר הרוח הציונית איילת שקד והבית היהודי חתמו היום (שלישי) על הסכם לריצה משותפת. שקד תקבל את מקומות 1, 3, 5 ו-6 והבית היהודי את מקומות 2,4 ו-7. חבר הכנסת איתמר בן גביר התייחס להסכם ואמר כי שקד צריכה לפרוש.

במסגרת הריצה המשותפת, איילת שקד ויוסי ברודני רוצים לשבץ את משה סעדה בכיר ממש לשעבר במקום הרביעי ברשימה, ואף העבירו לו הצעה. כזכור, סעדה תקף בחודשים האחרונים במספר ראיונות את בכירי עולם המשפט, היועמ"ש לשעבר אביחי מנדלבליט ופרקליט המדינה לשעבר שי ניצן על תפקודם במסגרת חקירות נתניהו. 

האזינו לריאיון עם חבר הכנסת איתמר בן גביר

"שקד כל הזמן אומרת שהלב שלה בימין, ראינו את השנה וחצי האחרונות עם ממשלת האחים המוסלמים. אי אפשר להאמין לה", אמר בן גביר בריאיון לאריה גולן בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב. הוא הוסיף: "אי אפשר ללכת עם מרצ, להסכים ללפיד בתור ראש ממשלה ואז לומר טעיתי ויסלחו לך. בסוף מדובר במפלגה קטנה, שקד צריכה לדעת מתי לעצור, אם הלב שלה בימין, שתפרוש".

בתוך כך, חבר הכנסת אמיר אוחנה התייחס הבוקר להבטחות של יו"ר הליכוד בנימין נתניהו ליהדות התורה. "אנחנו צריכים שכל קולות הימין ייספרו", אמר אוחנה בתוכנית. הוא דיבר גם על השינוי שמתכננים בליכוד למערכת המשפט ואמר: "השיטה הנוכחית למינוי שופטים היא כה מוצלחת שמספר המדינות שאימצו אותה היא אפס אז ודאי שצריך שיטה יותר דמוקרטית. בכל העולם פוליטיקאים בוחרים את השופטים, אנחנו צריכים לתת יותר משקל לציבור בעזרת נבחריו".

האזינו לריאיון עם חבר הכנסת אמיר אוחנה

בד בבד, יו"ר מפלגת העבודה מרב מיכאלי התייחסה לניסיונות ראש הממשלה יאיר לפיד לקדם ריצה משותפת בין מפלגתה למרצ. "אני מחויבת לחלוטין להחלפת נתניהו, מי שחזר ואמר שלא נעבור את אחוז החסימה או שהאיחוד מסייע לגוש לא מדבר אמת. הגיע הזמן להפסיק לירות בתוך הנגמ"ש. אנחנו נלחמים במשך חודש נגד קמפיין להגדלת יש עתיד". על האפשרות שגנץ יקים ממשלה אמרה - "אני רוצה כמה שיותר אצבעות שימליצו לנשיא. אני עובדת על להגדיל את הגוש, צריך כמה שיותר מנדטים, על זה נלחמים".

הפופולריים