פרסום ראשון: האירוע שקיים לפיד במשרד רה"מ - בניגוד לייעוץ המשפטי

האירוע של לפיד במשרד רה"מ - וההתנגדות המשפטית

רה"מ נפגש עם 19 ארגונים של הקהילה הגאה, יחד עם 4 חברים מיש עתיד. בייעוץ המשפטי של משרד רה"מ סברו שמדובר באירוע בעל "אופי פוליטי", והנחו לא לקיים אותו על חשבון משאבים ציבוריים. לפיד התעלם מההנחייה וקיים את האירוע
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
האירוע שלפיד ערך במשרד רה"מ עם נציגים מארגוני להט"ב 12.09.22
צילום: -

למרות התנגדות משפטית: ראש הממשלה יאיר לפיד קיים אירוע בעל "אופי פוליטי" במשרד ראש הממשלה - כך פורסם היום (שני) לראשונה בחדשות הערב בכאן 11. בשבוע שעבר לפיד נפגש עם 19 ארגונים של הקהילה הגאה, בהשתתפות ארבעה מחברי סיעת יש עתיד. בייעוץ המשפטי של משרד ראש הממשלה סברו שמדובר באירוע בעל אופי פוליטי בתקופת הבחירות, והיועצת המשפטית שלומית ברנע-פרגו הנחתה שלא לקיים אותו במשרד על חשבון המשאבים הציבוריים שעומדים לרשותו. 

לפיד החליט להתעלם מההנחייה וקיים את האירוע למרות ההתנגדות המשפטית. למפגש שהתקיים במשרד ראש הממשלה בתל אביב הגיעו נוסף ללפיד השרים מאיר כהן ומירב כהן, סגן השר עידן רול וחבר הכנסת יוראי להב הרצנו. במהלך המפגש לפיד מנה את הישגי הממשלה בענייני הקהילה הגאה.

בתקופת הבחירות מתקיים פיקוח משפטי אדוק בנוגע לאירועים הנערכים במשרד רהאש הממשלה ובמשרדי הממשלה, כדי למנוע עבירה על החוק. לאחרונה פנו בלשכת לפיד להפיק את הופעתו באירוע 20 שנה ל"איגי", לאחר התנגדות של הייעוץ המשפטי. לפיד, במקרה של "איגי", קיבל את ההמלצה המשפטית והאירוע נערך על ידי יש עתיד.

מלשכת לפיד נמסר: "ראש הממשלה נפגש עם ארגונים מהמגזר השלישי מתחומים שונים, בין אם אלו ארגונים הפועלים כנגד אלימות נגד נשים, למען קידום זכויות להט״ב, שיפור חייהם של ניצולי שואה ועוד. איננו מכירים כל מניעה משפטית לפעול כל". 

 מהאירוע שערך לפיד

הפופולריים