לפיד בברלין: ישראל תיקח חלק בבניית מערכת ההגנה האווירית של גרמניה

ישראל תיקח חלק בבניית מערכת ההגנה של גרמניה

רה"מ לפיד נפגש עם קנצלר גרמניה. שולץ: אסור שלאיראן יהיה נשק גרעיני
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יאיר לפיד ואולף שולץ
צילום: -

על רקע המו"מ בין המעצמות לאיראן בנוגע להסכם הגרעין, ראש הממשלה יאיר לפיד מקיים היום (שני) ביקור מדיני בגרמניה, וערך מסיבת עיתונאים משותפת עם קנצלר גרמניה אולף שולץ. במהלך ההצהרות אמר הקנצלר שולץ כי הדבר הנכון הוא שהסכם הגרעין עם איראן יאפשר למנוע מטהראן הגעה לנשק גרעיני. מנגד, לפיד הצהיר כי ישראל תיקח חלק בבניית מערכת ההגנה של גרמניה.

"לא נראה שתהיה חתימה על ההסכם בתקופה הקרובה. בגלל איראן", אמר שולץ במסיבת העיתונאים המשותפת. "אסור שלאיראן יהיה נשק גרעיני. הסכם גרעין שיגביל את התוכנית הוא הדבר הנכון. מצטער שאיראן לא הגיבה להצעה האחרונה".

ראש הממשלה יאיר לפיד אמר כי "השותפות בינינו מחייבת אותנו גם לפעול ביחד נגד האיום הגדל והולך של הפיכתה של איראן למדינה גרעינית. גרמניה היא אחת ממדינות ה-E3, וזוהי חלק מהאחריות שנטלה על עצמה".

"הצגתי בפני הקנצלר מידע מודיעיני רגיש ורלוונטי לנושא. כמו תמיד ביחסים הקרובים שלנו עם גרמניה, זכינו לאוזן קשבת ולשיתוף פעולה מלא. בירכתי על ההצהרה של גרמניה, צרפת ובריטניה על ה-JCPOA. הגיע הזמן להתקדם הלאה מהמשא ומתן הכושל עם איראן. הם לא יכולים ולא ישיגו את המטרה המשותפת שלנו - לעצור מאיראן להשיג נשק גרעיני", אמר לפיד.

במהלך מסיבת העיתונאים חשף לפיד כי ישראל תהיה חלק מבניית מערכת הגנה אווירית עבור גרמניה. מדובר במערכת 'חץ' שהגרמנים מעוניינים לקנות, בין היתר, בצל המלחמה באוקראינה. הנושא נמצא בדיונים בעת האחרונה בין ישראל ובין גרמניה.

הפופולריים