"לא התכוונתי לפגוע": אחרי שהשווה בין נתניהו לגבלס - ליברמן מתנצל

אחרי שהשווה בין נתניהו לגבלס - ליברמן מתנצל

לפיד: גם כשניצבים מול מכונת רעל והסתה - את השואה צריך להשאיר מחוץ לשיח • גנץ: מוקיע את ההשוואה הבלתי מתקבלת על הדעת • הליכוד: המסית הלאומי בפאניקה, דבריו המקוממים הם ביזוי השואה • הדברים מגיעים על רקע טענות פעיל ישראל ביתנו לשעבר, יוסי כמיסה, נגד שר האוצר
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ליברמן ונתניהו
צילום: צילום: אבשלום ששוני ותומר נויברג, פלאש 90

אחרי שאמר הבוקר (ראשון) כי "השיטות של נתניהו - כמו השיטות של גבלס וסטאלין", שר האוצר אביגדור ליברמן חזר בו מהדברים. "לא הייתה לי כל מטרה לפגוע באף אדם ובטח לא בעניין השואה ומלחמת העולם השנייה, שמשפחתי היא חלק מקורבונתיה", צייץ השר ליברמן בטוויטר.

בתגובה לדברים שאמר הבוקר ליברמן, ראש הממשלה לפיד מסר כי "גם כשניצבים מול מכונת רעל והסתה בלתי נגמרת שמכרסמת את החברה הישראלית, את השואה צריך להשאיר מחוץ לשיח". ראש הממשלה הוסיף כי "כל התבטאות שמשווה או משתמעת כך, רק פוגעת בזיכרון השוארה ובלכידות החברתית שלנו".

גם שר הביטחון בני גנץ צייץ בחשבון הטוויטר שלו כי הוא מעריך מאוד את שר האוצר, "אך מוקיע את דבריו וההשוואה הבלתי מתקבלת על הדעת למי שביצעו את הזוועות הקשות ביותר בתולדות האנושות". גנץ הוסיף כי "גם במערכת בחירות קשה, מול מי שמבקש לפגוע בממלכתיות ובמערכת המשפט, יש לשים גבולות".

קודם לכן נמסר מהליכוד כי "המסית הלאומי, דון ליברמן, בפאניקה חסרת מעצורים. דבריו השקריים והמקוממים הם ביזוי השואה". בליכוד דרשו "מראשי השמאל לפיד וגנץ לגנות מייד את ההתבטאות המזעזעת".

בשבוע שעבר תקף יו"ר ישראל ביתנו בחריפות את ראש האופוזיציה, כשנשאל על טענות פעיל מפלגתו לשעבר, יוסי כמיסה. "נתניהו הוא חלאת המין האנושי, אין לו קווים אדומים", אמר בכניסה לישיבת הממשלה. "מדובר בשיטת נתניהו, וזו לא הפעם הראשונה. אנחנו זוכרים את הסיפור של בני גנץ עם הרב חבורה. גם כשנתניהו נשאל אז אם הוא דיבר עם הרב חבורה הוא שיקר ואמר שלא, ולמחרת שומעים שיחה שלו עם חבורה. אותו דבר עם הסיפורים סביב גדעון סער".

גם בוועידת המשפט השנתית שהתקיימה ביום שני שעבר, אמר ליברמן כי "כל הקבוצות הפנימיות בתוך הליכוד קיבלו הנחייה ללכת על הראש של ליברמן בכל הכוח, כי נתניהו מבין שאני זה שמפריד בינו לבין השלטון. ולכן כל מערכת הבחירות הזו הוא ילך לנו על הראש".

כזכור יוסי כמיסה, פעיל לשעבר במפלגת ישראל ביתנו, טען כי אביגדור ליברמן הציע לו סכום כסף כדי לרצוח קצין משטרה בדרגת ניצב. ביום שני שעבר הגיש ליברמן קובלנה פלילית נגד כמיסה, בה נכתב כי "לא פנה לנאשם והציע לו סכום כלשהו כדי לרצוח מאן דהוא. מדובר בפרי דמיונו הקודח של הנאשם".

הפופולריים