גדי איזנקוט לטלי מורנו: לפיד היה נדיב יותר, אבל בחרתי גנץ

איזנקוט: לפיד היה נדיב יותר, אבל בחרתי גנץ

כחודש לאחר שהצטרף למחנה הממלכתי, הרמטכ"ל לשעבר בריאיון לחדשות השבת: "בבית שאלו למה אני צריך את זה?"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
גדי איזנקוט וטלי מורנו 09.09.22
צילום: -

כחודש לאחר שהודיע על הצטרפותו למחנה הממלכתי של גנץ: הרמטכ"ל לשעבר והשחקן החדש בזירה הפוליטית, גדי איזנקוט, מדבר בריאיון לטלי מורנו בחדשות השבת בכאן 11. "הלכתי על ההצעה הפחות אטרקטיבית", הוא סיפר. "אני יכול לומר לזכותו של לפיד שהוא הציע הצעה מאוד נדיבה והיה מאוד הוגן. החלטתי ללכת למחנה הממלכתי מתוך הבנה שזה הפתרון היחידי כדי להוציא אותנו מהמציאות הפוליטית הזו". 

צפו בריאיון מלא עם גדי איזנקוט

הרמטכ"ל לשעבר התייחס לנושא הגרעין וטען: "לצערי זה הפך לאירוע פומבי שבכל ערב מדברים על עמדות של ראש ארגון כזה או אחר, זה רע מאוד". איזנקוט טען שישראל ניצבת בין שתי חלופות בעייתיות. "החלופה של הסכם היא בעייתית והחלופה של אין הסכם בעייתית. מה שעבד לטובתינו בסיכול הגרעין זה שני מרכיבים עיקריים – הפעילות שעשינו לאורך השנים, והשותפות העמוקה עם האמריקנים. צריך להמשיך לעבוד על שני האלמנטים האלה ולמנוע התנגשות עם הממשל האמריקני". 

הערב הראשון של הרמטכ"ל לשעבר בפוליטיקה | צפו בכתבה

על הבחירה להצטרף לפוליטיקה הוא סיפר: "יום לפני שלקחתי את ההחלטה עשיתי סקר משפחתי. רק בת אחת אמרה שזה מה שצריך לעשות, כל האחרים אמרו לי 'אבא, למה אתה צריך לעשות את זה?', כולל אשתי. החלטתי לקבל את דעת המיעוט". 

צפו בקטע מריאיון עם גדי איזנקוט

בתו רותם סיפרה בריאיון גם כן על החששות בעקבות הבחירה של אביה: "אנחנו רוצים שיהיה לו טוב. מה שהוא מחליט - אנחנו איתו, אבל זה לא תמיד קל". איזנקוט התייחס להשוואה לגבי אשכנזי - שאת מערכת הבחירות הקרובה בחר לראות מהבית. "אני חושב שגבי היה שר חוץ מצוין, אני גם שומע את זה מהרבה מאוד אנשים שעבדו אותו. אני מאמין בריצה למרחקים ארוכים". 

הפופולריים