ח"כ אוחנה: מזוז - השופט הכי פחות אמין שכיהן בעליון

אוחנה: מזוז - השופט הכי פחות אמין שכיהן
חבר הכנסת מהליכוד אמר בריאיון שיתמוך בביטול הוועדה למינויי בכירים. "מזוז הוא השופט עם הכי פחות יושרה, ואמור לבדוק את טוהר המידות", אמר אוחנה בתוכנית ישראל בוחרת | צפו בריאיון
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אמיר אוחנה
צילום: אמיר אוחנה

חבר הכנסת ושר המשפטים לשעבר אמיר אוחנה תקף היום (בחמישי) בחריפות את השופט בדימוס מני מזוז, שעומד בימים אלה בלב הסערה בבג"ץ באשר למינויו לתפקיד יו"ר הוועדה למינוי שופטים. בריאיון לחדשות הערב עם קרן אוזן כינה אוחנה את מזוז "לא אמין והכי פחות ישר".

"הכול נולד בחטא", אמר אוחנה, "הם רוצים להקדים את מינוי הרמטכ"ל, כדי שהם ימנו את הרמטכ"ל ולא הממשלה הבאה, תהא אשר תהא. אז היו צריכים את הוועדה למינוי בכירים, והיא כעת איננה מאוישת".

שר המשפטים לשעבר אוחנה תקף את מזוז חזיתית: "אז מינו לתפקיד את השופט עם הכי פחות יושרה, הכי פחות אמין שכיהן בבית המשפט העליון. במני מזוז. וזה האיש שצריך לבדוק את טוהר המידות של המינויים הבכירים. מדובר בתהליך רקוב ופגום".

כזכור, אתמול קבע בג"ץ כי על היועצת המשפטית לממשלה צריכה לנמק תוך שבוע מדוע לא להפוך את המינוי של מזוז מקבוע לזמני. מזוז עצמו וגם היועצת המשפטית לממשלה מתנגדים להפוך את המינוי לזמני, על מנת שיוכל מזוז לאשר את מינוי הרמטכ"ל. 

הפופולריים