פארסת מינוי הרמטכ"ל: היועמ"שית ומזוז מתנגדים למינוי זמני

מזוז מסרב למינוי זמני בוועדה למינוי בכירים

השופט בדימוס לא מוכן לוותר על הוועדה למינוי בכירים. הנימוק שלו: פתרונות זמניים יוצרים זיקה בין הממשלה לוועדה - שאמורה להיות ללא נגיעה פוליטית • בסביבת היועמ"שית אומרים: לא הייתה לה ברירה אלא להתנגד להצעה של שופטי בג"ץ למנות את מזוז באופן זמני • בינתיים, מינוי הרמטכ"ל הוקפא
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
גלי בהרב מיארה, מני מזוז, הרצי הלוי
צילום: צילום: יונתן זינדל, אבשלום ששוני ומרים אלסטר, פלאש 90

פארסת מינוי הרמטכ"ל: השופט בדימוס מני מזוז לא מסכים למינוי זמני לראש הוועדה למינוי בכירים ולא מוכן לוותר על הוועדה - כך פורסם היום (רביעי) בחדשות הערב בכאן 11. נימוקו של מזוז הוא אותו עיקרון שהציגו נציגי המדינה לשופטי בג"ץ: הפתרון של מינוי זמני יוצר זיקה בין הממשלה לראש הוועדה, שאמורה להיות ללא נגיעה פוליטית. 

שפטי בג"ץ פתחו חזית היום נגד היועצת המשפטית לממשלה, גלי בהרב מיארה, סביב מינויו של מני מזוז לראשות הוועדה למינוי בכירים. המדינה, ברקע התנגדות היועצת, דחתה את הצעת שופטי בג"ץ שהמינוי יהיה זמני, רק כדי שיתאפשר למנות רמטכ"ל.  בינתיים בג"ץ מקפיא את המינוי ודורש מהמדינה תשובות בתוך שבוע מדוע זה לא יכול להיות מינוי זמני, שידון רק במינוי הרצי הלוי לרמטכ"ל. 

המהלך של היועצת מעורר הרבה ביקורת. בסביבתה של בהרב מיארה אמרו היום שזאת הייתה הברירה היחידה, ושלא סביר שכל ממשלה תמנה יושב ראש אחר. בינתיים, הוועדה לא צפויה להתכנס והמשמעות המעשית היא שלא ידונו במינוי הרמטכ"ל. מבחינה משפטית לוועדה מותר להתכנס, אך הסיכוי שזה יקרה נמוך מאוד. בג"ץ אמור להכריע בנושא המינוי עד סוף החודש. 

הפופולריים