ליברמן הגיש קובלנה פלילית נגד יוסי כמיסה

ליברמן הגיש קובלנה פלילית נגד יוסי כמיסה

יו"ר ישראל ביתנו דחה את דברי הפעיל לשעבר, שטען שליברמן הציע לו כסף בתמורה לחיסול ניצב במשטרה: "הוא מעליל עלילות סדרתי"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שר האוצר ליברמן בישיבת סיעת ישראל ביתנו, 01.11.21
צילום: צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

שר האוצר אביגדור ליברמן הגיש היום (שני) קובלנה פלילית נגד יוסי כמיסה, שטען שיו"ר ישראל ביתנו הציע לו 100 אלף דולר כדי לרצוח ניצב במשטרה. בקובלנה, שהוגשה על ידי עורכי דינו, נכתב: "ליברמן לא פנה לנאשם והציע לו סכום כלשהו כדי לרצוח מאן דהוא. מדובר בפרי דמיונו הקודח של הנאשם". עוד נטען כי הדברים שצוטטו הינם בגדר "לשון הרע" ופורסמו בכוונה לפגוע ביו"ר ישראל ביתנו בעיצומה של מערכת הבחירות. 

ליברמן התייחס לטענות בוועידת המשפט של לשכת עורכי הדין ואמר: "כל אדם סביר שמקבל הצעה לרצוח מישהו תמורת 100 אלף דולר מיד רץ לתחנת המשטרה הקרובה. פתאום אחרי 20 שנים האיש 'נזכר' אחרי שהתחילה מערכת בחירות. הוא מעליל עלילות סדרתי".

סנגורו של כמיסה, עורך הדין אייל בסרגליק, מסר: "מדובר בתביעת השתקה פר-אקסלנס, שנועדה להלך אימים על עד שהעז להגיד את האמת. התביעה מזכירה משטר בולשביקי חשוך. אני מציע לתובע, מר ליברמן, שיתמקד בלהשיב לטענות הקשות במקום להשתיקן . הנושא שנבדק כעת על ידי היועמ"שית, שממילא אינו מקום לקובלנה פלילית, ונושאים נוספים יתגלו במלואם לציבור, ושהציבור ישפוט מי דובר אמת". 

אתמול ליברמן תקף בחריפות את הראש האופוזיציה בנימין נתניהו, כשנשאל על טענות כמיסה נגדו. "נתניהו הוא חלאת המין האנושי, אין לו קווים אדומים", הוא תקף בכניסה לישיבת הממשלה. "מדובר בשיטת נתניהו, וזו לא הפעם הראשונה. אנחנו זוכרים את הסיפור של בני גנץ עם הרב חבורה. גם כשנתניהו נשאל אז אם הוא דיבר עם הרב חבורה הוא שיקר ואמר שלא, ולמחרת שומעים שיחה שלו עם חבורה. אותו דבר עם הסיפורים סביב גדעון סער".

אתמול נערכה התייעצות ראשונית מצומצמת אצל היועצת המשפטית לממשלה, גלי בהרב מיארה, בסופה הוחלט לערוך עוד כמה בדיקות, בבחינת בירור ראשוני של הטענות שהשמיע כמיסה. ההערכות נכון לעכשיו גורסות כי הנתונים שהוצגו לא יביאו לפתיחת חקירה. בדיון הוצגה גרסתו של כמיסה ובמקביל עלו גם פרטים וטענות שמעמידות בספק את אמינותו.

הפופולריים