נלחמים על הגוש: התוכנית של יש עתיד ללחוץ על מיכאלי

נלחמים על הגוש: הלחצים שמתוכננים על מיכאלי

במפלגתו של לפיד ינקטו בשלושה צעדים בשבוע הקרוב על מנת לשכנע את יו"ר מפלגת העבודה להתאחד עם מרצ ולמנוע איבוד קולות בגוש • מיכאלי: לא נכון להתאחד עם מרצ
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מרב מיכאלי וזהבה גלאון
צילום: צילום: אבשלום ששוני ואוליבייה פיטוסי, פלאש 90

ביש עתיד מתגברים המאמצים למניעת איבוד קולות בשמאל. על אף הצהרותיה החוזרות של יו"ר העבודה, מרב מיכאלי נגד איחוד עם מרצ, מתכננים במפלגתו של לפיד לבצע בשבוע הקרוב שלושה צעדים שמטרתם לשכנע אותה לחזור בה. כך דווח הבוקר(שני) בתוכנית הבוקר הזה בכאן רשת ב.

האזינו לדיווח המלא בכאן רשת ב 

הצעד הראשון הוא הפעלת לחץ מכיוון של פעילים מתוך מפלגת העבודה שתומכים באיחוד עם מרצ שינסו לשכנע את מיכאלי וחברי כנסת ללכת למסלול של איחוד. זאת מתוך הנחה שאם הלחץ יגיע מכיוון השטח של המפלגה הוא יהיה אפקטיבי יותר.

הצעד השני הוא ניסיונות שכנוע שייעשו כלפי חברי כנסת ומועמדים ברשימה, כדי שיביעו בשיחות סגורות תמיכה במהלך וידברו על ליבה של מיכאלי. הדבר ייצור לחץ מבפנים ללכת לאיחוד עם מרצ.

הצעד השלישי שמתוכנן הוא עריכת סקר עומק, שנערך ממש בימים אלו, ואמור להציג נתונים שחיבור מרצ-עבודה נותן לשתי המפלגות יותר מאשר אם ירוצו בנפרד. פגישה בין ראש הממשלה יאיר לפיד למיכאלי טרם נקבעה אך ביש עתיד מתכוונים ליזום כזו בשלב מאוחר יותר, כשהלחץ על יו"ר העבודה יהיה בשיאו.

אל הקריאות הללו לאיחוד הגיבה מיכאלי הבוקר בוועידת המשפט של לשכת עורכי הדין: "לא נכון להתאחד עם מרצ, זה מקטין את הגוש. כשרצנו ביחד קיבלנו 7 מנדטים ואת נתניהו בשלטון, וכשרצנו בנפרד קיבלנו 13 מנדטים ובלי נתניהו". יו"ר העבודה הוסיפה כי "ריצה בנפרד מעודדת אחוז הצבעה, בעוד שריצה ביחד מעודדת נמנום. לא קיבלתי הצעות מלפיד בנושא, וזה בכלל לא פתוח למשא ומתן".

בדרך לאיחוד מפתיע? אביר קארה לא פוסל חבירה להדר מוכתר

לאחר ההכרזה אתמול(ראשון) על הקמת מפלגה חדשה, מפלגת חופש כלכלי, ממשיך סגן השר אביר קארה במסע הבחירות. בריאיון הבוקר לכאן רשת ב טוען קארה שהוא שוקל חבירה למפלגת צעירים בוערים בראשות הדר מוכתר. "הקול של הצעירים הוא קול חשוב שעולה מהשטח", לדבריו.

מנגד, טוען קארה שחבירה למפלגה הכלכלית בראשות ירון זליכה, אינה על הפרק. זאת משום שלטענתו ייצג זליכה בכנסת וועדי עובדים שהתנגדו לרפורמות כלכליות, בהם ועד עובדי נמל אשדוד וועד עובדי סלקום.

הפופולריים