פרשת ליברמן והעוזר: הפרקליטות תערוך בדיקות נוספות

פרשת ליברמן והעוזר: הפרקליטות תערוך בדיקות

עם זאת, ההערכות הן שלא תיפתח חקירה בנוגע לטענות שהעלה כמיסה נגד שר האוצר • התייעצות מצומצמת נערכה היום אצל היועמ"שית, בדיון הוצגה גרסתו של כמיסה והועלו פרטים וטענות שמעמידים בספק את אמינותו
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אביגדור ליברמן
צילום: צילום: `

טענות יוסי כמיסה נגד אביגדור ליברמן: היום (ראשון) נערכה התייעצות ראשונית מצומצמת אצל היועצת המשפטית לממשלה גלי בהרב מיארה, בסופה הוחלט לערוך עוד כמה בדיקות, בבחינת בירור ראשוני של הדברים. כזכור יוסי כמיסה, פעיל לשעבר במפלגת ישראל ביתנו, טען כי אביגדור ליברמן הציע לו סכום כסף כדי לרצוח קצין משטרה בדרגת ניצב. ההערכות נכון לעכשיו גורסות כי הנתונים שהוצגו לא יביאו לפתיחת חקירה. בדיון הוצגה גרסתו של כמיסה ובמקביל עלו גם פרטים וטענות שמעמידות בספק את אמינותו.

ביום חמישי האחרון כתב שר האוצר בפייסבוק על דברי כמיסה: "אשתדל להתייחס בפירוט לכל טענותיו של האיש, גם להסביר את הרקע של המהלך הזדוני והמתוכנן וגם להעלות מספר שאלות בהקשר הזה. ברור לכל, כי מדובר במהלך זדוני ומתוכנן כחלק מקמפיין נגדי ונגד מפלגת ישראל ביתנו ולכן נתחיל ברקע.

"ברצוני להבהיר, האיש מעולם לא היה העוזר או היועץ שלי, אלא פעיל במפלגת ישראל ביתנו בימים שקודמים להקמתה ובימים הראשונים שלאחר הקמתה. מעולם האיש לא מונה לשום תפקיד באופן רשמי ובאופן בלתי רשמי, ומעולם לא שולמה לאיש משכורת מטעמי או מטעם המפלגה.

"השיחה האחרונה בינינו התרחשה לפני כ-20-18 שנה. בהיותו איש משטרה בעבר, השאלה הראשונה שעולה היא - מדוע עם קבלת הצעה מן הסוג הזה, כפי שהוא מצהיר, האיש לא הגיש תלונה במשטרה? הרי גם אי הגשת תלונה במקרה כזה היא עברה על החוק, מה שמביא את האיש עצמו לעבור כביכול על החוק. לפי טענתו, תלונה בנידון הוגשה על ידו רק לפני כחודש, כלומר באופן ״תמוה״ רק אחרי פיזור הכנסת והיציאה למערכת הבחירות הנוכחית".

 

הפופולריים