ליברמן תוקף את נתניהו: האיש חלאת המין האנושי, אין לו קווים אדומים

ליברמן תוקף את נתניהו: האיש חלאת המין האנושי
שר האוצר תקף בחריפות את ראש האופוזיציה אחרי שנשאל על דברי יוסי כמיסה נגדו. הליכוד בתגובה: "נקווה שהוא לא יציע לאף אחד 100 אלף דולר כדי לחסל את נתניהו" • יו"ר מרצ יישרה את ההדורים עם מי שהתמודד נגדה על התפקיד ועם היו"ר הקודם, שהיה מאוכזב על מיקומו ברשימה, וסיכמה עימם על תפקידם במערכת הבחירות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נתניהו וליברמן
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

שר האוצר אביגדור ליברמן תקף היום (ראשון) בחריפות את ראש האופוזיציה בנימין נתניהו, ובכניסה לישיבת הממשלה אמר כי נתניהו "הוא חלאת המין האנושי, אין לו קווים אדומים".

את הדברים אמר ליברמן כשנשאל על דבריו של יוסי כמיסה נגדו, לפיהם יו"ר ישראל ביתנו הציע לרצוח ניצב במשטרה. ליברמן הוסיף בעניין: "מדובר בשיטת נתניהו, וזו לא בפעם הראשונה. אנחנו זוכרים את הסיפור של בני גנץ עם הרב חבורה. גם כשנתניהו נשאל אז אם הוא דיבר עם הרב חבורה והוא משקר ואומר לא, ולמחרת שומעים שיחה שלו עם חבורה. אותו דבר עם הסיפורים סביב גדעון סער".

בליכוד תקפו בתגובה: "ליברמן המסית הלאומי בלחץ. האיש שהציע לזרוק את החרדים למזבלה קורא עכשיו לנתניהו בשמות גנאי כאחרון הגנגסטרים. נקווה שהוא לא יציע לאף אחד 100 אלף דולר כדי לחסל את נתניהו".

ביום חמישי האחרון כתב שר האוצר בפייסבוק על דברי כמיסה: "אשתדל להתייחס בפירוט לכל טענותיו של האיש, גם להסביר את הרקע של המהלך הזדוני והמתוכנן וגם להעלות מספר שאלות בהקשר הזה. ברור לכל, כי מדובר במהלך זדוני ומתוכנן כחלק מקמפיין נגדי ונגד מפלגת ישראל ביתנו ולכן נתחיל ברקע.

"ברצוני להבהיר, האיש מעולם לא היה העוזר או היועץ שלי, אלא פעיל במפלגת ישראל ביתנו בימים שקודמים להקמתה ובימים הראשונים שלאחר הקמתה. מעולם האיש לא מונה לשום תפקיד באופן רשמי ובאופן בלתי רשמי, ומעולם לא שולמה לאיש משכורת מטעמי או מטעם המפלגה.

"השיחה האחרונה בינינו התרחשה לפני כ-20-18 שנה. בהיותו איש משטרה בעבר, השאלה הראשונה שעולה היא - מדוע עם קבלת הצעה מן הסוג הזה, כפי שהוא מצהיר, האיש לא הגיש תלונה במשטרה? הרי גם אי הגשת תלונה במקרה כזה היא עברה על החוק, מה שמביא את האיש עצמו לעבור כביכול על החוק. לפי טענתו, תלונה בנידון הוגשה על ידו רק לפני כחודש, כלומר באופן ״תמוה״ רק אחרי פיזור הכנסת והיציאה למערכת הבחירות הנוכחית".

הסולחה הכפולה של גלאון

יו"ר מרצ הזמינה בשבוע שעבר לפגישה אישית בביתה את מי שהתמודד מולה על ראשות המפלגה, יאיר גולן. השניים סיכמו להניח מאחוריהם את ימי הפריימריז ואת הדם הרע ביניהם. גלאון גם ביקשה מגולן שבמערכת הבחירות יהיה אחראי על המרחב הכפרי של הקיבוצים והמושבים, בהם הוא חזק. גולן הסכים.

פגישה נוספת נערכה בין גלאון לבין היו"ר הקודם ניצן הורוביץ, שכעס על גלאון ועל חבריו למפלגה והאשים אותם במקום הנמוך שקיבל בפריימריז. השניים יישרו ביניהם את ההדורים, והחשש מפרישת הורוביץ מהרשימה הוסר. שר הבריאות גם מצטרף לקמפיין מרצ וכבר היום (ראשון) יגיע ביחד עם גלאון למפגש עם נציגי קהילת הלהט"ב.

בריאיון לאריה גולן בכאן רשת ב אמר הורוביץ על תוצאות הפריימריז במרצ: "זה מאכזב אבל אני שר הבריאות של מדינת ישראל ויש לנו עוד הרבה אתגרים".

גלאון מתכננת לקרוא בשבוע הבא פומבית לאיחוד עם העבודה. בנושא החיבור בין מרצ והעבודה - יו"ר מפלגת העבודה מרב מיכאלי מכינה קמפיין נגד, ועשויה להחריף את מתקפותיה נגד יו"ר יש עתיד יאיר לפיד, שפועל לאיחוד.

הפופולריים