ח"כ אבו שחאדה: "התקבלה החלטה להוביל זרם שלישי"

אבו שחאדה: "התקבלה החלטה להוביל זרם שלישי"

יו"ר בל"ד ממשיך בקו הריצה הנפרדת מהרשימה המשותפת בריאיון להכול פוליטי בכאן 11, אך מבהיר כי המו"מ נמשך • אוסאמה סעדי, ממפלגת תע"ל, הודיע על פרישה מהמשותפת. כלל המתמודדים מולו בפריימריז לתע"ל פרשו גם הם. גורמים במשותפת: חשש להידחק למקום לא ריאלי
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אבו שחאדה בהכול פוליטי
צילום: אבו שחאדה בהכול פוליטי

ח"כ סאמי אבו שחאדה, יו"ר בל"ד, מבהיר הערב (שבת) כי מפלגתו עדיין מתכוונת לרוץ בנפרד מהרשימה המשותפת, אך מבהיר כי בו זמנית היא מנהלת מו"מ עם חד"ש ותע"ל. "התקבלה החלטה להמשיך בהובלת זרם שלישי", אמר אבו שחאדה בריאיון בהכול פוליטי בכאן 11. 

בהמשך אמר: "אנחנו פותחים תסריט אחר לבחירות האלה. רוצים שהפעם הקואליציה תסכים על עקרונות פוליטיים ברורים. ממשיכים את המו"מ גם עם תע"ל וחד"ש". עוד הוסיף בריאיון: "במשותפת יצרנו ציפיות אצל הציבור שלנו שיש שותף פוליטי, והציבור גילה שאין. אנחנו בבל"ד אומרים מההתחלה שאין - אז נחזור לציבור ונגיד לו את האמת. הלוואי שהיה שותף שמעוניין לסיים את הכיבוש ולבטל את החוקים הגזעניים".

אוסאמה סעדי, איש הרשימה המשותפת ומפלגת תע״ל, הודיע היום במהלך הפריימריז במפלגתו, כי לא יתמודד לכנסת הבאה. מקורות במשותפת אמרו לכאן חדשות כי סעדי הגיע להבנה כי הוא עלול להידחק למקום לא ריאלי בבחירות הקרובות, והחליט להקדים תרופה למכה.

החכ"ים טיבי וסעדי בוועידת מפלגת תע"ל

סעדי, יד ימינו וקרוב משפחתו של יו"ר המפלגה אחמד טיבי, אמר למקורביו כי הגיע לתחושת מיצוי והביע כעס על המאבקים בתוך הרשימה המשותפת. לאחר הודעת הפרישה, כלל המועמדים שהתמודדו מול סעדי פרשו במחאה על פרישתו. גורם בתע"ל אומר כי יש רצון להשאיר את סעדי על אף הודעתו כי הוא פורש, וועידת תע״ל דנה בסוגיה.

בתחילת השבוע פורסם סקר עומק ראשון בחברה הערבית, בחדשות ערוץ "מכאן" באפיק 33 ובכאן חדשות מעיד על שפל חדש שצפוי בהשתתפות של החברה הערבית בבחירות. הדבר יכול להעניק לגוש של יו"ר הליכוד בנימין נתניהו את המנדט ה-61 והניצחון.

הפופולריים