גלאון תקרא פומבית לאיחוד עם העבודה, מיכאלי תתקוף את לפיד

גלאון תקרא פומבית לאיחוד עם העבודה
התוכניות של זהבה גלאון להתאחד עם מיכאלי, התלונות של ח"כים בליכוד - והאם בל"ד תרוץ בסוף בנפרד מהרשימה המשותפת? | לקראת שבוע פוליטי
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מרב מיכאלי וזהבה גלאון
צילום: צילום: אבשלום ששוני ואוליבייה פיטוסי, פלאש 90

מערכת הבחירות מתנהלת בינתיים בעצלתיים, והסיפור של הבחירות האלה עוד לא נכתב. בינתיים בצד השמאלי של המפה הפוליטית נמצאים שני עניינים מרכזיים על הפרק - יו"ר מרצ זהבה גלאון מתכננת לקרוא בשבוע הבא פומבית לאיחוד עם העבודה ולפעול למען כך מאחורי הקלעים ושאלת בל"ד.

בנושא החיבור בין מרצ והעבודה - יו"ר מפלגת העבודה מרב מיכאלי מכינה קמפיין נגד, ועשויה להחריף את מתקפותיה נגד יו"ר יש עתיד יאיר לפיד, שפועל לאיחוד. בעניין בל"ד, הוועד המרכזי של המפלגה צפוי להתכנס מחר ולהכריע אם לרוץ בנפרד מהרשימה המשותפת. הערב ייפגשו נציגי בל"ד ותע"ל, לאחר שהשיח בין בל"ד לחד"ש הסתיים בחוסר הסכמה סביב הדרישה של בל"ד שהמפלגה תצהיר מראש שלא תמליץ על אף מועמד להרכבת הממשלה.

בתוך כך, חברי כנסת בליכוד כועסים על כך שצוות הקמפיין לא מאפשר להם להתראיין כבר כמה ימים. חברי הכנסת התלוננו בפני מנהלי הקמפיין כי התחושה היא שלא סומכים עליהם כשמקורביו של יו"ר המפלגה בנימין נתניהו מקבלים אישור לדבר עם התקשורת. במקביל, גורם בכיר במחנה הממלכתי הבהיר: המטרה של גנץ - לכפות רוטציה על לפיד ולייצר מצב שבו הוא מביא את המפלגות החרדיות ליש עתיד.

הפופולריים