יו"ר הכנסת מתכנן לטוס, העובדים נאלצו לקטוע את חופשתם

יו"ר הכנסת מתכנן לטוס, העובדים קטעו את חופשתם

לפני טיסתו של לוי יש צורך למנות ממלא מקום, דבר שלא נעשה עד כה. בשל כך, יתקיים דיון חריג בוועדת הכנסת וכ-20 עובדים הוחזרו מחופשתם בזמן ההדממה במשכן כדי לקיים אותו. דוברו של לוי הגיב לשאלה בנוגע לקיום הדיון: "פלא שאני עונה לך, מתעסק בשטויות ולא בעיקר"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יו"ר הכנסת ה-24 מיקי לוי, 09.05.22
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

כ-20 עובדי הכנסת הגיעו היום (שני) למשכן במהלך חופשתם כדי לאפשר דיון והצבעה על מינוי ממלא מקום ליו"ר הכנסת. זאת לקראת טיסותיו הצפויות בקרוב של יו"ר הכנסת מיקי לוי, נסיעה פרטית בסוף החודש וטיסת עבודה בתחילת החודש הבא. 

כדי לעשות זאת יש למנות ממלא מקום לתפקיד, דבר שלא בוצע עד כה. זאת למרות העובדה שוועדת הכנסת התכנסה בשבוע שעבר אך לוי לא ביקש ממנה לדון במינוי כזה. בשל כך יצטרכו עובדים וח"כים להגיע במיוחד למשכן בימים שבהם הכנסת נמצאת בהדממה. כך שהעובדים מצויים כולם בחופשה מרוכזת וח"כים שמתבקשים לא להגיע למשכן.

פחות מ-2 דקות: כך נראה הדיון בוועדה

לוי אף העניק אישור חריג מיוחד לכינוס הוועדה במהלך הפגרה ולצורך כך הוא הפעיל את סמכותו, "בשל דחיפות העניין". בכיר בכנסת אמר לכאן חדשות כי זו "התנהלות לא מתחשבת של לשכת יו"ר הכנסת, שרק בגלל חוסרת תכנון וחוסר אחריות לצורך נסיעה פרטית של היו״ר משבשת את החופשה של העובדים". 

בלשכתו של לוי הסבירו בתגובה שמדובר בנסיעה מדינית מאוד חשובה ורק עכשיו התבררו התאריכים הסופיים שלה. דוברו של לוי השיב לשאלה בנוגע לאפשרות לכנס את הוועדה לקראת הנסיעה אחרי חופשת העובדים: "פלא שאני עוד עונה לך, כתב דלוח שמתעסק בשטויות וכרגיל לא בעיקר. אין לך מושג ולא מעניין אותך כלום על הביקור הזה. כי רק בשטויות ובצהוב אתה מתעסק". 

הפופולריים