שר הביטחון גנץ על המשבר עם מצרים: "מקווה שיחלוף תוך ימים"

גנץ על המשבר עם מצרים: מקווה שיחלוף תוך ימים

בריאיון לאריה גולן אמר גנץ כי המשבר מול השכנה מדרום "אינו חזות הכול" • על הסכם הגרעין בין איראן למעצמות אמר: ביידן דיבר איתי בנושא בביקור בארץ, לא בטוח שהוא משרת את מה שנשיא ארה"ב אמר לי • על מינוי רמטכ"ל: יקרה הרבה לפני הבחירות
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בני גנץ بيني غانتس
צילום: Olivier Fitoussi/Flash90

משבר מול מצרים: שר הביטחון בני גנץ אישר היום (שני) בריאיון לאריה גולן בתוכנית הבוקר הזה בכאן רשת ב, כי ישראל מצויה במשבר מול שכנתנו מדרום. לדבריו, "יש ימים של מתיחות שנובעים משלהי מבצע עלות השחר. מקווה שהמשבר יחלוף בימים הקרובים". גנץ התייחס בדבריו גם להסכם הגרעין עם איראןהמחנה הממלכתי ומינוי הרמטכ"ל הבא. 

האזינו לריאיון עם שר הביטחון גנץ בכאן רשת ב

אתמול ביקר ראש השב"כ רונן בר במצרים על רקע המתיחות עם קהיר בעקבות מבצע "עלות השחר". לדברי גנץ, מצרים היא שחקן אזורי מרכזי והיא הידידה החשובה ביותר לישראל. "נדע לייצב את היחסים, זה אינטרס של שתי המדינות ולפעמים יש עליות וירידות. לא צריך להפוך כל משבר לחזות הכול", אמר גנץ בריאיון. 

"לא בטוח שהסכם הגרעין משרת את מה שביידן אמר לי"

על הסכם הגרעין מול איראן, שלפי דיווחים מתקרב מיום ליום, אמר גנץ: "אנחנו נגד. זה הסכם רע במספר תחומים שקשורים ליכולת העשרה, פיתוח יכולת גרעינית ומערכות נשק". עוד הוסיף כי "אני אישית שוחחתי על הנושא הזה עם ביידן בביקורו האחרון והוא היה מאוד קשוב. הוא כמובן לא אמר שום דבר, חוץ מזה שהוא חזר על מחוייבותו למנוע מאיראן יכולת להגיע לנשק גרעיני. אני לא בטוח שההסכם כפי שהוא מוצג כרגע, משרת את מה שהוא אמר". 

לקראת הבחירות בנובמבר, יו"ר כחול לבן איחד כוחות עם הרמטכ"ל לשעבר גדי אייזנקוט ב"מחנה הממלכתי". למרות הסקרים הפסימיים, גנץ סבור כי הם יצליחו לחבור לגושים במערכת הפוליטית ולקיים שיחות עם כל חלקי הבית. "מי שחושב בעמדת השמאל על שתי מדינות לשני עמים כפיתרון, חי באשליה, וגם מי שחושב בעמדת הימין על מדינה ללא ערבים ויהודה ושומרון, חי באשליה גדולה יותר", אמר גנץ. 

מינוי הרמטכ"ל הבא קיבל אור ירוק להתבצע לפני הבחירות ונראה כי גנץ שקוע בתהליך ארוך עד שיוכל להכריז על הממונה החדש. "ישבתי עם המועמדים, התייעצתי עם האנשים הרלוונטיים, קיימתי שיחות עומק עם אנשים מרכזיים ואני מניח שבתקופה הקרובה, ללא סטופר, אני אודיע", אמר.

הפופולריים