שקד הודיעה: אמיתי פורת, בנו של חנן פורת, ירוץ במקום 3 ברשימה

שקד: בנו של חנן פורת ירוץ במקום 3 ברשימה
פורת שימש בשנים האחרונות כמזכיר הקיבוץ הדתי • יו"ר בל"ד אבו שחאדה לכאן רשת ב: תומך בביטול חוק השבות, דגל ישראל וההמנון • ח"כ רוטמן הגיב: "הוא לא צריך להיות ח"כ". ישראל ביתנו: נפעל לפסילת בל"ד
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
איילת שקד יועז הנדל
צילום: צילום: אבשלום ששוני, פלאש 90

בחירות 2022: יושבת ראש הרוח הציונית איילת שקד תציג הערב (ראשון) את מספר שלוש ברשימת המפלגה לכנסת - אמיתי פורת, בנו של חבר הכנסת לשעבר חנן פורת. כי אמיתי פורת שימש בשנים האחרונות מזכיר הקיבוץ הדתי.

חבר הרוח הציונית יועז הנדל אמר היום לאריה גולן בכאן רשת ב: "יש קבוצה גדולה של ישראלים שמשתייכים לציונות הדתית על גווניה ולא מזדהים עם סמוטריץ' ובן גביר. אמיתי פורת הוא איש מופלא, לוחם ואיש אדמה".

האזינו להסכת עוד יום

יו"ר בל"ד: תומך בביטול חוק השבות, דגל ישראל וההמנון

יו"ר בל"ד, חבר הכנסת סאמי אבו שחאדה, אמר הבוקר בריאיון לקלמן ליבסקינד ורועי שרון בכאן רשת ב כי הוא תומך בביטול חוק השבות, דגל ישראל וההמנון. "צריך לעשות שינוי רציני במבנה הגזעני שמפלה לטובת היהודים, ולבנות מודל דמוקרטי יותר טוב", הוסיף בריאיון. 

מטעם מפלגת ישראל ביתנו הגיבו ואמרו כי הם "מגנים בתוקף את אמירותיו הגזעניות של סמי אבו שחאדה. מייד עם הגשת הרשימות, נפעל לפסילת רשימת בל"ד לכנסת ה-25. לא ייתכן שבכנסת ישראל יכהנו חברי כנסת אשר מעוניינים לבטל את סמלי המדינה וחוק השבות".

חבר הכנסת שמחה רוטמן מהציונות הדתית עלה להגיב לדבריו של אבו שחאדה, ואמר בתוכנית: "סעיף 7א' לחוק יסוד הכנסת אומר שהוא לא יכול להיות חבר כנסת. מי שאומר שהדגל וחוק השבות לא נראים לו, וקורא לפרויקט המדינה היהודית 'גזעני', לא רוצה מדינה יהודית. לא צריך להכניס אדם לכלא על זה, אבל הוא לא יכול להיות בכנסת".

עם זאת, רוטמן אמר שלא יגיש בקשת פסילה נגד אבו-שחאדה ובל"ד, והסביר: "הבעיה היא לא הוא, היא שופטי בג"ץ, שפעם אחר פעם ראו התבטאויות, תמיכה מפורשת בטרור, שלילת הקיום של המדינה – וכל פעם אמרו שזה בסדר". 

בריאיון עם אבו שחאדה, טען יו"ר בל"ד גם שאין תסריט שבו מפלגתו תרוץ לבדה בבחירות לכנסת. "הצגנו לשותפים שלנו את הנקודות הפוליטיות עליהן אמורה להתבסס ההליכה הקרובה לבחירות. אם זה מקובל עליהם נוכל להמשיך". הוא המשיך ואמר: "הבעיה שלנו היא לא עם נתניהו האיש. אני מבקש מאיימן עודה בואו עכשיו, נצא לציבור ונגיד 'אין המלצות, אנחנו לא חלק מהשיח הזה'".

הפופולריים