קרב הסמכויות בלשכת רה"מ בין ראש המל"ל למנכ"ל משרד החוץ

המתיחות בין ראש המל"ל למנכ"ל משרד החוץ

גורמים המעורבים במשרד רה"מ ציינו כי ראש המל"ל איבד מהשפעתו בפורומים הביטחוניים, ואושפיז הפך לגורם המשפיע על ההחלטות. הרקע - חולתא נחשב למזוהה מאוד עם בנט • ראש המלל ומנכ"ל משרד החוץ הכחישו מתיחות ביניהם: אנחנו חברים הכי קרובים שיש
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
איל חולתא ואלון אושפיז
צילום: צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

בשבועות האחרונים, מאז כניסת יאיר לפיד ללשכת ראש הממשלה, החל קרב על סמכויות והשפעה בין ראש המל"ל איל חולתא למנכ"ל משרד החוץ אלון אושפיז. כך פורסם הערב (רביעי) בחדשות הערב בכאן 11. 

לפי שלושה גורמים המעורבים במשרד ראש הממשלה ובדיונים - ראש המל"ל איבד מהשפעתו בפורומים הביטחוניים, בזמן שאושפיז שמשתתף בכל הדיונים הפך לגורם המשפיע על ההחלטות. במל״ל מותחים ביקורת בשיחות סגורות על הדומיננטיות של אושפיז ואנשי משרד החוץ בהחלטות ביטחוניות שהיו עד עכשיו באחריות ובטיפול המל״ל.

הרקע: חולתא נחשב למזוהה מאוד עם ראש הממשלה החליפי נפתלי בנט. לפיד, לפי גורמים במשרד, מעדיף את הצוות הקרוב שלו. אושפיז, שמשמש מנכ״ל משרד החוץ ועבד עם לפיד בשנה האחרונה, זוכה להערכה רבה מצד ראש הממשלה גם בעניינים הביטחוניים.

ראש המלל ומנכ״ל משרד החוץ הכחישו מתיחות ביניהם: אנחנו לא חברים, אלא חברים הכי קרובים שיש. הרבה שנים. בשנים האלה גם עשינו דברים יפים ביחד והחברות הזו גם עמדה בכמה מבחנים חלקם מאתגרים.

הפופולריים